logo itpoint.cz

První turecký systém na rozpoznávání hlasu je vybaven technologií od firmy InterVoice-Brite

Tento nový systém umožňuje hlasovou identifikaci volajícího a zákazníci tak mohou získat přístup k aktuálním burzovním informacím. Celý projekt je založen na technologii rozpoznávání hlasu od firmy InterVoice-Brite s programem na rozpoznávání řeči od firmy Nuance.

V Turecku je nyní možné snadněji získat přístup k aktuálním burzovním informacím, díky turecké firmě Global Securities, která spustila první automatizovaný systém na rozpoznávání hlasu volajícího. Tento nový systém umožňuje hlasovou identifikaci volajícího a zákazníci tak mohou získat přístup k aktuálním burzovním informacím. Celý projekt je založen na technologii rozpoznávání hlasu od firmy InterVoice-Brite (index Nasdaq: INTV) s programem na rozpoznávání řeči od firmy Nuance (index Nasdaq: NUAN).

Volající zavolá na hlavní číslo, pak odpoví na některé hlasové otázky v tureckém jazyce, zadá do systému buď jméno společnosti, identifikační znak, nebo identifikační zkratku akcií firmy. Systém mu pak poskytne aktuální informace o cenách akcií dané firmy. Veškeré informace jsou podávány srozumitelným hlasem.

Díky tomuto systému představila firma Global Securities v Turecku špičkové technologie. Na projektu se podílela také společnost IDT, která provedla integraci technologie a software od firmy InterVoice-Brite do systému společnosti Global Securities.

Bob Ritchey, ředitel firmy iVB (InterVoice-Brite), k tomu řekl : "Je to poprvé co mohou turečtí zákazníci získat aktuální informace o cenách akcií na burze. Zájemci tak budou moci získat přes telefon tyto informace, aniž by museli znát identifikační znaky akcií nebo používat klasické systémy, které nekomunikují hlasem, ale přes tónovou volbu."

Generální ředitel a předseda představenstva společnosti Global Securities, pan Mehmet Kutman, k tomu řekl : "Nabízíme našim zákazníkům špičkové technologie, které jim umožní lépe zvažovat své investice do akcií a cenných papírů."

Aplikace používá program na rozpoznávání řeči od firmy Nuance, který podporuje 25 jazyků, včetně turečtiny. Tato aplikace je jednou z prvních, která kombinuje technologie od firem iVB a Nuance.

Pan Ritchey dále řekl : "Firmy na celém světě si uvědomují výhody systému na rozpoznávání hlasu. Mezi hlavní výhody tohoto systému patří jeho efektivita a úspora nákladů. Tato technologie může být nasazena v širokém spektru aplikací."

O společnosti Global Securities (Global Menkul Degerler A.S.)

Společnost Global Securities (index Reuters GLMDE.IS) byla založena v roce 1990 a je jednou z předních tureckých firem zabývajících se obchodováním s cennými papíry a správou portfolia pro společnosti i občany. Firma má 500 zaměstnanců ve 33 kancelářích po celém Turecku. Hlavní centrála společnosti sídlí v Instanbulu. Společnost je kotována na burze v Instanbulu (index ISE) a je od roku 1993 největším obchodníkem s cennými papíry v Turecku. Za své služby získala také více než 30 mezinárodních ocenění (například ceny Euromoney, The Best Equities House, The Best M&A House, za rok 2001). Kromě Turecka působí firma Global Securities také v Irsku, v USA, kde má registrovanou pobočku na tamní burze, v Rumunsku a v Kazachstánu. V Bulharsku a v Egyptě má firma společný podnik s tamními firmami a v Ázerbajdžánu má reprezentační kancelář.

O společnosti IDT

Firma IDT (Information Technologies Consulting) byla založena v roce 1991 a nabízí služby v oblasti přenosu hlasu, platebních systémů a elektronického obchodování. Firma poskytuje své služby hlavně společnostem z oblasti finančnictví, telekomunikačních technologií a obchodní sféry. Z oblasti hlasových služeb firma nabízí: automatické zpracování hovorů, interaktivní odpovědní hlasový systém, správu informační linky, rozpoznávání hlasu a další služby. Mezi služby z oblasti platebních systémů patří :

Řešení pro elektronické obchodování umožňuje bankám, obchodním společnostem a dalšími zájemcům rychlé vytvoření elektronického obchodu na Internetu. Toto řešení zahrnuje provádění plateb přes Internet, správu obchodu, atp.

Více informací o společnosti ITD získáte na adrese http://www.idt.com.tr

O společnosti iVB Enterprise Solutions

Firma iVB Enterprise Solutions je divizí firmy InterVoice-Brite, Inc. a má více než 15 let zkušeností z vývoje a správy aplikací pro přenos hlasu. Společnost má miliony zákazníků na celém světě. Aplikace firmy iVB lze najít v celé řadě firem z oblastí leteckého průmyslu (informace o letech), bankovnictví (telefonické bankovnictví), finančnictví (burzovní informace a nákup a prodej akcií přes telefon), zdravotnictví a farmaceutického průmyslu, atp. Produkty a služby firmy iVB jsou kvalitní, efektivní a výrazně snižují náklady a zvyšují pole působnosti firem. Kromě toho nabízí firma iVB také služby v oblasti Internetu, kde je poskytovatelem připojení a dalších služeb (monitorování problémů, hosting, atp.).

Více informací o firmě iVB lze získat na adrese http://www.intervoice-brite.com

O společnosti Nuance

Společnost Nuance je firmou s vedoucím postavením v oblasti vytváření programů na rozpoznávání hlasu. Produktová řada firmy nese název Voice Web a zahrnuje tyto služby :

Díky těmto programům jsou všechny tyto informace a služby dostupné přes klasickou telefonní linku. Produkty firmy používají zákazníci velkých firem - Bouygues Telecom, British Airways, Deutsche Telekom, Lloyds TSB Bank, Odeon Cinemas, the Swedish National Road Association a Telia Mobile.

Firma Nuance sídlí v Menlo Park, Kalifornie, USA, a má kanceláře po celém světě (Evropa, Střední východ a Afrika). Centrála pro Evropu, Střední východ a Afriku se nachází v Guilford, Velká Británie, a evropské pobočky jsou v Německu a ve Francii.

Další informace naleznete na adrese http://www.nuance.com nebo volejte +44-20-7386-1579.

Článek ze dne 1. srpna 2001 - středa