logo itpoint.cz

Radio Free Europe/Radio Liberty využívá služeb největšího alternativního telekomunikačního operátora

Společnost GTS, největší alternativní telekomunikační operátor poskytující široké portfolio hlasových, datových a internetových služeb v České republice, je již 4 roky hlavním dodavatelem telekomunikačních služeb pro společnost Radio Free Europe/Radio Liberty.

Společnost GTS, největší alternativní telekomunikační operátor poskytující široké portfolio hlasových, datových a internetových služeb v České republice, je již 4 roky hlavním dodavatelem telekomunikačních služeb pro společnost Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL).

Zpočátku začala GTS poskytovat pro RFE/RL internetové připojení o kapacitě 2Mbit/s. Časem se připojily i další služby, ke kterým od června 2000 přibyly také služby hlasové. V současné době zajišťuje GTS pro RFE/RL vnitrostátní a mezinárodní hlasové služby a internetové připojení pevnou linkou (E1) o rychlosti 2 Mbit/s. RFE/RL využívá 4-místnou provolbu a odchozí mezinárodní hlasové služby. V nejbližší době by mělo dojít k přechodu na telefonní čísla GTS.

"Fakt, že jsme již od roku 1997 úspěšným dodavatelem telekomunikačních služeb pro celosvětově významnou rozhlasovou stanici jakou je RFE/RL nás velmi těší a zároveň potvrzuje naší schopnost poskytovat komplexní portfolio telekomunikačních služeb. Věříme, že kvalitu našich služeb oceňují nejen samotní pracovníci rozhlasové stanice, ale druhotně také posluchači RFE/RL," dodává David Duroň, marketingový ředitel GTS.

RFE/RL vedla k volbě GTS zejména schopnost operativně přizpůsobovat nabízené služby potřebám a dále kombinace spolehlivosti a cenového zvýhodnění poskytovaných služeb. Důležitým byl také celkový přístup GTS k RFE/RL jako ke svému zákazníkovi. "Naší snahou je přistupovat k zákazníkům nejen jako poskytovatel telekomunikační služby, ale jako jejich "telekomunikační konzultant". V praxi to znamená, že technici a další specialisté GTS jsou v neustálém kontaktu se svým zákazníkem, reagují na jeho požadavky a potřeby, radí mu jakou technologii a kapacitu zvolit, vytvářejí balíčky služeb, které pro něj budou nejvhodnější, apod.," upřesňuje David Duroň.

RFE/RL je mezinárodní rozhlasovou stanicí pokrývající území východní a jihovýchodní Evropy, Ruska, Kavkazu, Střední Asie a Středního východu. Z tohoto důvodu jsou pro jeho potřeby klíčové zejména kvalitní mezinárodní a vnitrostátní hlasové služby a jedinečná mezinárodní konektivita do páteřní sítě Ebone.

Hlasové služby GTS využívá RFE/RL mimo jiné zejména pro komunikaci s respondenty a novináři z celého regionu. Mimořádný důraz je přitom kladen na kvalitu těchto hovorů, protože jsou často nahrávány a přenášeny přímo do vysílání.

Internetové služby GTS a jedinečná mezinárodní konektivita jsou v RFE/RL využívány jednak jako již tradiční nástroj komunikace a zdroj informací, ale zejména k internetovému vysílání rozhlasové stanice. Mnohojazyčné webové stránky stanice nabízejí mimo textových informací také možnost poslechu vysílání. Internetové vysílání RFE/RL, je dnes prostřednictvím webových stránek v kompletní podobě přenášeno pomocí technologie RealAudio. "Internetové služby a zejména bezkonkurenční mezinárodní přenosová kapacita naší sítě jsou pro RFE/RL klíčovým a často doslova životně důležitým nástrojem pro bezchybné fungování," dodává David Duroň.

O společnosti GTS

GTS je dnes největším alternativním telekomunikačním operátorem v České republice poskytujícím komplexní, cenově zvýhodněnou nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb na nejvyšší úrovni.

Cílem společnosti GTS je nabízet zákazníkům jedinečnou kombinaci kvalitních telekomunikačních služeb a tím si udržet pozici největšího alternativního telekomunikačního operátora. Také proto GTS neustále rozšiřuje svoji síť a pokrytí jednotlivých měst na našem území, stejně jako se aktivně věnuje tvorbě nových produktů a cenově zvýhodněných balíčků služeb šitých na míru.

Společnost GTS v současnosti provozuje špičková datová centra v Praze, Brně a Ostravě. V červnu v Praze otevřela GTS nové datové centrum GTS Telehouse nabízející zákazníkům špičkový datový servis na ploše více než 2000 m2. V další fázi připravuje společnost otevření nového datového centra v Plzni.

Tržby společnosti GTS za rok 2000 dosáhly 1,270 mld.Kč, což představuje takřka dvojnásobný nárůst ve srovnání s rokem 1999. Pro rok 2001 plánuje společnost tržby ve výši 2 mld. korun.

 www.gtsgroup.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 10. srpna 2001 - pátek