logo itpoint.cz

RadioMobil nabízí firemním zákazníkům další nové služby

Jsou to Paegas Locator, Paegas MobilChange a SIM Toolkit aplikace na míru.

Na principu technologie SIM Toolkit jsou založeny tři nové služby, jež RadioMobil jako jediný operátor v České republice nabízí zákazníkům, pro něž je mobilní telefon Paegas nezbytným pomocníkem v práci :

Paegas Locator umožňuje zjišťovat zeměpisnou polohu zapnutých mobilních telefonů v terénu. Služba, která je funkční jen v případě, že si to majitel mobilního telefonu přeje, například usnadní život řadě firem, jejichž pracovníci často cestují a potřebují být v kontaktu se svým dispečinkem.

Pracovník, který chce být informován o pohybu svých kolegů v terénu, má na počítači opatřeném GSM modulem nainstalován software s digitální mapou. Ten komunikuje s mobilními telefony, jejichž majitelé k tomu dali předem svolení. Dispečer potom jednoduše pomocí počítače vyšle dotaz na polohu konkrétního telefonu, který se mu zobrazí na obrazovce počítače. S největší přesností lze polohu mobilního telefonu prostřednictvím služby Paegas Locator zjistit v hustě osídlených oblastech, kde je také největší hustota základnových stanic.

"Očekáváme, že o Paegas Locator bude ze strany firem velký zájem," uvádí generální společnosti RadioMobil Roland Mahler. "Někteří operátoři v zahraničí již podobné služby poskytují a jejich zákazníci si je rychle zvykli ve velké míře používat. Pomáhají totiž nejen podstatně zefektivnit práci, ale současně jsou i levné a jednoduché".

Další službou, kterou mohou využít majitelé speciální Profi SIM karty, je Paegas MobilChange. Jejím prostřednictvím lze přímo z mobilního telefonu ovládat program Microsoft Outlook, který má jinak uživatel přístupný jen ze svého počítače. Stačí pouze navolit v menu Paegas MobilChange příslušnou položku a program prostřednictvím technologie SIM Toolkit vyšle dotaz k Microsoft Exchange serveru na němž mají zaměstnanci umístěny složky programu Microsoft Outlook. Software Paegas MobilChange podle telefonního čísla identifikuje uživatele a obratem mu podle jeho přání pošle nové e-mailové zprávy (na něž lze ihned z mobilního telefonu odpovědět nebo je přeposlat) nebo mu umožní nahlédnout do kalendáře či adresáře.

Firmy ovšem mnohdy využijí nejen univerzální programy, ale velmi často potřebují ke své práci i speciální aplikace. RadioMobil jim pro podobné případy nabízí službu SIM Toolkit aplikace na míru , která umožní nahrát na Profi SIM kartu libovolnou SIM Toolkit aplikaci. Společnosti, která o tuto službu projeví zájem, vytvoří potom RadioMobil SIM Toolkit menu přesně podle jeho představ. Nejčastěji se SIM Toolkit na přání uplatní v aplikacích business to busines (B2B), jako je například vedení skladového hospodářství. Obchodník tak může například přímo prostřednictvím SIM Toolkit objednávat zboží od dodavatele nebo kontrolovat stavy svých skladových zásob. Paegas Profi SIM karta, jejíž prostřednictvím mohou společnosti zmíněných služeb využívat, má všechny parametry jako standardní SIM karty Paegas (včetně 200 míst v paměti pro telefonní čísla). U obchodních zástupců společnosti RadioMobil ji mohou dostat všichni zákazníci, kteří mají s tímto operátorem rámcovou smlouvu. Na Paegas Profi SIM kartě je standardně nahrána aplikace Paegas Locator, Paegas E-mail a současně je zde místo na nahrání libovolné aplikace – ať už jde o Peagas MobilChange či SIM Toolkit aplikaci na míru. Svými parametry je tak karta Paegas Profi SIM nejmodernější SIM kartou na českém trhu a jejích funkcí lze využít ve většině telefonních přístrojů, které jsou dostupné na českém trhu.

"S technologií SIM Toolkit jsme přišli na český trh jako první a zákazníci se jí naučili používat v masovém měřítku, "vysvětluje generální ředitel společnosti RadioMobil Roland Mahler. "Právě za služby založené na této technologii, jsme v roce 1999 dostali titul nejinovativnějšího operátora GSM na světě. To bylo v době, kdy už byla velmi populární služba GSM banking, která si získala nejen oblibu široké veřejnosti, ale dostává se jí stále větší vážnosti."

V tomto týdnu služba GSM banking obdržela další ocenění za inovaci, tentokrát od Nadace Comenius, pořadatele ankety Czech TOP 100. Z rukou nadace ji převzali zástupci RadioMobilu na slavnostním zahájení Bankovního a finančního fóra, které se konalo v pražském Kongresovém centru. Vzhledem k tomu, že o služby sítě Paegas má zájem stále větší počet firem, rozhodli jsme se jim nabídnout na bázi velmi úspěšné technologie SIM Toolkit i výše zmíněné speciální služby."

Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM 900/1800 MHz pod názvem Paegas. Od roku 1996, kdy RadioMobil vstoupil na český trh, a přinesl tak konkurenci, získal přes dva milióny zákazníků. Předplacené služby prodává RadioMobil pod názvem Paegas Twist, což je nejúspěšnější předplacená služby na českém trhu, která svým uživatelům umožňuje celou řadu služeb jako třeba datové a faxové spojení, GSM bankovnictví na bázi standardu SIM Toolkit, služby Paegas Asistent, přístup ke službám WAP a navíc jim zdarma nabízí e-mailovou schránku ClickBox Easy. Paegas Click je další značkou služeb společnosti RadioMobil, která je zaměřena na zákazníky s přístupem k internetu či WAPu. Ti tak mohou na webové stránce www.click.cz snadno nastavovat služby, ale i třeba využívat komplexní elektronickou schránku na bázi technologie unified messaging.

RadioMobil patří do skupiny Deutsche Telekom – jednoho z největších světových telekomunikačních operátorů. Ten totiž prostřednictvím dceřinné společnosti T-Mobil (operátora mobilních služeb Deutsche Telekom) vlastní 87,3 % v konsorciu C-Mobil. Dalšími akcionáři CMobilu jsou: STET mobile holdings N.V. (12 %) a PVT, a.s. (0,7 %). Mezinárodní konsorcium C-Mobil je přitom spolu s Českými radiokomunikacemi akcionářem společnosti RadioMobil. V roce 2001 realizuje CMobil opci, díky které navýší podíl ve společnosti RadioMobil z dosavadních 49 % na 60,8 %.

Síť GSM Paegas dnes pokrývá přes 99 % české populace a 99,8 % silnic první třídy. Jen během roku 2000 vzrostl počet vysílačů o 750 a na konci roku jich tak bylo 2500. Jen do sítě loni směřovaly investice přesahující devět miliard korun. Mobilní telefon mohou zákazníci společnosti RadioMobil používat v sítích 203 operátorů z 89 zemí celého světa (celkem 124 různých lokalit). Na konci února roku 2001 využívalo služby Paegas přes 2.000.000 zákazníků.

 www.paegas.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. dubna 2001 - pondělí