logo itpoint.cz

RadioMobil oznámil výrazné změny v organizaci a výši cenových tarifů

Od 1. září mobilní operátor přichází s nabídkou, která na českém telekomunikačním trhu znamená nejlepší poměr ceny a dosažené hodnoty," prohlásil na včerejší tiskové konferenci marketingový ředitel společnosti Robert Chvátal.

Od 1. září mobilní operátor přichází s nabídkou, která na českém telekomunikačním trhu znamená nejlepší poměr ceny a dosažené hodnoty," prohlásil na včerejší tiskové konferenci marketingový ředitel společnosti Robert Chvátal.

Přechod ze starých tarifů na nové bude podle něj bezplatný, a to i v případě přechodu směrem dolů. Firma zároveň očekává, že se pro nové smluvní tarify rozhodnou i dosavadní uživatelé předplacených karet Twist.

Pro smluvní zákazníky přichází RadioMobil se čtyřmi novými základními tarify Paegas 20 Start, Paegas 80, Paegas 200 a Paegas 400. Uživatelé, kteří nemají dotovaný telefon, ale přesto s operátorem uzavřou dvouletou smlouvu, budou moci navíc využívat i cenového zvýhodnění jednotlivých tarifů označeného HIT.

Operátor od 1. září nabídne i výraznější zvýhodnění hovorů v rámci sítě Paegas - například pro smluvní zákazníky HIT to bude znamenat cenu hovoru již od dvou korun za minutu a korunovou cenu krátkých textových zpráv (SMS) u většiny tarifů. Vnitrostátní hovory se budou řídit pouze dvěma sazbami - za volání do sítě Paegas a za volání do všech ostatních sítí včetně pevné. Novinkou jsou i stejné sazby po celý týden, tedy bez rozlišování období špičky, mimo špičku, pracovních dnů či víkendů.

K novým tarifům však už nebude možné aktivovat doplňkové programy Víkend či Nonstop. "Smyslem je především zjednodušení a zpřehlednění tarifů," vysvětlil Chvátal. Hovory bude RadioMobil nově účtovat po sekundách, s výjimkou první provolané minuty.

Program Paegas Partner - tj. možnost získat až tři SIM karty k jednomu smluvnímu tarifu - nyní budou moci využít uživatelé všech těchto tarifů. S výjimkou zprovoznění služeb po nákupu dotovaného telefonu nebudou u nových zákazníků vyžadovány žádné aktivační poplatky. Noví smluvní zákazníci navíc automaticky získají GSM bankovní kartu. Novinky jsou připraveny i pro majitele předplacených karet Twist.

Od 1. září se snižuje cena Twist karty z 1399 na 699 korun, cena bankovní Twist karty se snižuje na 899 korun. Uživatelé předplacených karet si budou moci vybrat mezi dosavadním tarifem, nyní označeném jako Standard, a mezi novým tarifem Twist SMS, kde cena za SMS bude činit 1,70 korun a cena za jednu provolanou minutu do libovolné české sítě 6,60 korun.

RadioMobil letos oslavil pět let své existence. Firma patří do skupiny Deutsche Telekom, která prostřednictvím dceřiné společnosti T-Mobil vlastní 87,3 procenta v konsorciu CMobil. To letos zvýšilo podíl v RadioMobilu z dosavadních 49 procent na 60,8 procenta na úkor druhého největšího akcionáře - Českých radiokomunikací. V síti Paegas je nyní registrováno téměř 2,5 milionu uživatelů.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
pk

RadioMobil, provozovatel mobilní sítě GSM Paegas, začne v příštím roce používat globální značku T-Mobile. Došlo by tím fakticky ke zrušení RadioMobilem zavedených značek Paegas a Twist. Celá skupina Deutsche Telekom, do které spadá i mobilní divize T-Mobile, vykázala 12 % růst zisku na 7,2 miliardy eur. DT zavede unifikaci mezinárodních tarifů u všech telekomunikačních společností, ve kterých vlastní majoritní balík.

Článek ze dne 30. srpna 2001 - čtvrtek