logo itpoint.cz

RadioMobil se neúčastní 1. kola výběrového řízení na udělení licencí UMTS

Díky přetrvávající ceně 6,7 miliardy korun zůstávají licenční podmínky pro společnost RadioMobil nadále neakceptovatelné.

Společnost RadioMobil se rozhodla neúčastnit 1. kola výběrového řízení na udělení licence pro provozování technologie UMTS. Díky přetrvávající ceně 6,7 miliardy korun zůstávají licenční podmínky pro společnost RadioMobil nadále neakceptovatelné. Poslední vývoj v oblasti udělování licencí UMTS v takových zemích jako je Řecko, Dánsko a také Francie jasně dokazuje oprávněnost požadovaného snížení ceny. V těchto zemích si již uvědomili, že nižší cena licence ponechává operátorům více prostředků na rychlejší výstavbu sítě i rozvoj aplikací a tím podporuje růst poptávky a má v konečném důsledku pozitivní vliv na ekonomiku celé země.

Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM 900/1800 MHz pod názvem Paegas. Na českém trhu působí od roku 1996. Patří do skupiny Deutsche Telekom – jednoho z největších světových telekomunikačních operátorů. Ten prostřednictvím dceřinné společnosti T-Mobil (operátora mobilních služeb Deutsche Telekom) vlastní 92,136 % v konsorciu C-Mobil. Dalšími akcionáři CMobilu jsou: STET mobile holdings N.V. (7,164 %) a PVT, a.s. (0,7 %). Mezinárodní konsorcium C-Mobil vlastní nyní 60,8 % společnosti RadioMobil. Druhým největším akcionářem je společnost České radiokomunikace.

Síť GSM Paegas dnes pokrývá přes 99 % české populace a 99,8 % silnic první třídy. Mobilní telefon mohou zákazníci společnosti RadioMobil používat v sítích 208 operátorů z 89 zemí celého světa.

V Praze dne 30. října 2001

 www.paegas.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 31. října 2001 - středa