logo itpoint.cz

Rámcová smlouva pro Internet do škol podepsána

Sdružení počítá s urychleným zahájení prací v lednu 2002. Do konce příštího roku by tak mělo být k internetu připojeno všech více než 7000 českých škol.

Ministr školství Eduard Zeman a zástupci uskupení AutoCont On Line - ČESKÝ TELECOM, generální ředitel ČESKÉHO TELECOMU, a.s., Přemysl Klíma a předseda představenstva AutoCont On Line, a.s., Vlastimil Palata, podepsali ve středu 24. října rámcovou smlouvu k projektu Internet do škol.

Uskupení AutoCont On Line - ČESKÝ TELECOM, které dále sdružuje společnosti Apple, AT Computers, Cisco, Compaq, Equica, GiTy, Hewlett-Packard, Intel, Microsoft a Tiny Software, bylo jako Generální dodavatel připojení českých škol k internetu doporučeno minulý týden na základě výsledků výběrového řízení meziresortní výběrovou komisí, jmenovanou vládou České republiky.

"Těší mne, že i přes složité podmínky se nyní celý projekt dostává do fáze reálného řešení. Čeští žáci, studenti a pedagogové tak již v krátkém čase získají ještě kvalitnější podmínky k výuce a dalšímu vzdělávání," uvedl ministr školství Eduard Zeman.

Sdružení počítá s urychleným zahájení prací v lednu 2002. Do konce příštího roku by tak mělo být k internetu připojeno všech více než 7000 českých škol. Celkový počet počítačů připojených k internetu dosáhne zhruba 230 tisíc. Účast ČESKÉHO TELECOMU na projektu umožní pro potřeby resortu školství také efektivně využít již připravovanou komunikační infrastrukturu informačních systémů veřejné správy.

"Internet do škol je další příležitostí k využití potenciálu ČESKÉHO TELECOMU v oblasti poskytování komplexních telekomunikačních služeb. Vítáme, že se ve spolupráci s ostatními prestižními partnery můžeme podílet na tak významném úkolu," uvedl generální ředitel ČESKÉHO TELECOMU Přemysl Klíma.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 29. října 2001 - pondělí