logo itpoint.cz

S dalšími třemi alternativními operátory nyní jedná o propojení sítí Český Telecom

Jsou to společnosti Callino, Czech On Line a BT (Worldwide) Limited. Pokud se operátoři nedohodnou v zákonné lhůtě 90 dnů, může zasáhnout Český telekomunikační úřad.

Jednání se společností Callino oficiálně začala 5. února, jednání s Czech On Line 26. března a s BT (Worldwide) Limited 27. března. Pokud se operátoři nedohodnou v zákonné lhůtě 90 dnů, může zasáhnout Český telekomunikační úřad (ČTÚ) jako regulátor trhu.

Podle nového telekomunikačního zákona uzavřel Český Telecom propojovací dohodu zatím se třemi operátory – Contactelem, Aliatelem a eTelem (Globixem). Dohodu s GTS muselo nahradit rozhodnutí ČTÚ, protože se obě společnosti na podmínkách propojení nedohodly. Z dřívější doby má firma uzavřeny dohody s regionálními alternativními operátory - UPC, Factcom, Telecom 21 a Dattel, který je nyní součástí GTS. Dominantní operátor má uzavřeny smlouvy i se všemi operátory sítí mobilních telefonů v ČR - EuroTelem, RadioMobilem a Českým Mobilem, a s provozovatelem pagingové služby Radiokontakt Operator.

Společnosti Intratel a Kiwwi - další držitelé příslušné licence, vydané na základě nového telekomunikačního zákona - nyní vedou s Českým Telecomem neoficiální jednání. "Jejich původní návrhy byly nedostatečné, požádali jsme proto o upřesnění a doplnění náležitostí," uvedl Crha. Další držitel licence - firma Globatel - podle Crhy návrh dohody o propojení stáhl a podal návrh dohody o přístupu k síti. Český Telecom nyní posuzuje, zda návrh splňuje všechny náležitosti.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 13. dubna 2001 - pátek