logo itpoint.cz

S Kartou X se dovoláte již z 28 zemí

X karta má být konkurencí mobilního roamingu

Již z 28 zemí se mohou majitelé Karet X levně dovolat do České republiky. Nově je možné kartu použít v turisty oblíbeném Turecku. Volání z Turecka do ČR prostřednictvím Karty X stojí pouze 21 Kč za minutu. To je zhruba o 60% méně, než při použití mobilního telefonu kteréhokoliv českého operátora v režimu roamingu. Karta X nabízí snadné a pohodlné volání ze zahraničí za zvýhodněné ceny, což zákazníci ocení zejména v probíhající turistické sezóně.

Za jednotnou cenu lze s Kartou X v zahraničí telefonovat nejen z běžných telefonů, ale i telefonních automatů a z hotelových pokojů, kde jinak bývá k hovornému účtována i vysoká přirážka. Seznam zemí, i ceny, za které je možné volat pomocí Karty X do České republiky, je uveden v příloze. S předplacenou Kartou X lze volat nejen z ciziny do České republiky, ale i po celém území ČR a pro hovory od nás do zahraničí. Kartou X se dá telefonovat jak z veřejných telefonních automatů (na mince i na karty), tak i z běžných telefonů.

Obliba Karty X trvale stoupá. V 1. pololetí letošního roku zákazníci provolali jejím prostřednictvím ze zahraničí o 57% minut více oproti stejnému období loňského roku. Roste také zájem o výrobu tzv. privátních Karet X. Ty jsou vyrobeny v zákazníkem zvoleném designu. Český Telecom Kartu X nabízí v hodnotě 300, 500, 750 a 1000 Kč. Je běžně k dispozici v prodejních místech Českého Telecomu ve vybraných cestovních kancelářích, směnárnách, novinových stáncích, obchodních domech, hypermarketech, u benzínových čerpadel a dalších místech označených symbolem Karty X. V případě volání v rámci ČR Karta X nerozlišuje žádná tarifní pásma a platí tak stejná cena pro místní i meziměstské volání. Zákazník si však může vybrat ze dvou cenových programů. V rámci prvního programu, který je výhodnější pro kratší volání, je cena 3 Kč/min. Druhý cenový program, který se vyplatí spíše pro delší hovory, resp. meziměstská volání, se skládá z paušálního poplatku ve výši 15 Kč za každý započatý hovor a dále sazby 1 Kč za každou další minutu hovoru. Na rozdíl od běžných telefonních karet předplacená Karta X neobsahuje elektronický čip a nevkládá se přímo do telefonního automatu. Při zvednutí sluchátka zákazník nejprve vytočí přístupové číslo Karty X a poté 14místné číslo karty. Poté lze provést žádaný hovor.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 23. července 2001 - pondělí