logo itpoint.cz

S novými čísly se dovoláte mnohem dále za cenu místního hovoru

Ještě patnáct měsíců nás nyní dělí od okamžiku, kdy tento titulek bude platit i v ČR. Velké přečíslování nastalo od 1. července na Slovensku.

Možná si ještě pamatujete, že meziměstské volačky na Slovenko začínaly v době federálního Československa na číslice 7,8 a 9. Tento stav se do letoška nezměnil. Samozřejmě i v souvislosti s prodloužením telefonních čísel v mezinárodním tvaru po změně mezinárodního prefixu 42 na 420 respektive 421, byla na Slovensku vnímána potřeba reformy očíslovacího plánu palčivěji než v českých zemích, které měly k dispozici číslice 2 až 6.

Na adrese www.telecom.sk najdete další podrobnosti, včetně možnosti stáhnout si převodní program. V podstatě jde, stejně jako se přepokládá u nás, o sloučení dřívějších uzlových telefonních obvodů do větších celků, které jsou ale o něco menší, než nové slovenské kraje.

Kromě Bratislavy, která místo čísla 07 získává jako správné hlavní město kód 02 a jejíž území se nemění, je pro zákazníky příjemným důsledkem zvětšení oblasti, kam se nově dovoláte za místní tarif. Prievidza tvoří kupodivu další vyjímku.

Článek ze dne 9. července 2001 - pondělí

Začínáme s kolaborativními roboty