logo itpoint.cz

Sagem prodá kanadské firmě Celestica svůj výrobní závod v Kladně.

Cílem této akvizice je dosažení ještě vyšší úrovně efektivity a flexibility ve výrobě mobilních telefonů a zjištění optimálního vytížení výrobní jednotky.

Společnost Sagem, výrobce mobilních telefonů, telekomunikačních a elektronických zařízení, prodá kanadské firmě Celestica svůj výrobní závod v Kladně. Vyplývá to z prohlášení české pobočky Sagemu, které společnost poskytla zaměstnancům. "Cílem je dosažení ještě vyšších úrovní efektivity a flexibility ve výrobě mobilních telefonů a zjištění optimálního vytížení výrobní jednotky,". "Tato akvizice umocní naši strategickou pozici ve střední Evropě," uvedl v reakci člen vedení firmy Celestica Eugene Polistuk.

Sagem se společností Celesoca uzavřel partnerskou dohodu, která zahrnuje prodej kladenské továrny, dodávky 40 procent celkového objemu výroby mobilních telefonů Sagem od společnosti Celestica a určitý objem výroby bezdrátových telefonů DECT Sagem v následujících třech letech. "Příjmy z převzatých provozů v návaznosti na tuto smlouvu v následujícíchh třech letech vystoupí na 500 milionů dolarů," uvedlo v prohlášení vedení kanadské společnosti. Obchodní transakce kladenské továrny bude provedena jako cese (postoupení) stoprocentního vlastnického podílu společnosti Celestica. Právní statut Sagem ČR zůstane nezměněn a všechny zaměstnanecké smlouvy v rámci společnosti budou nadále platné.

Sagem je mezinárodní společnost s 16 tisíci zaměstnanci. Je rovněž jedním z největších světových producentů elektronických součástek pro automobilový průmysl a v současné době působí ve 20 zemích světa.

Celestica je největším světovým výrobcem EMS (electronics manufacturing services). Působí v Severní a Latinské Americe, Evropě a Asii. Zahrnuje řadu výrob včetně vlastního vývoje, celosvětové distribuce a poprodejního servisu.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
ran

Článek ze dne 4. června 2001 - pondělí