logo itpoint.cz

Schibsted, Telenor a Telia prodávají svůj 76 % podíl ve společnosti Scandinavia Online AB firmě Eniro AB

Schibsted, Telenor a Telia podepsaly dohodu o prodeji svých podílů ve společnosti Scandinavia Online AB firmě Eniro AB. Prodejní cena jedné akcie byla stanovena na 11,50 švédských korun (SEK) resp. 1,08 USD. Dohromady tyto tři společnosti vlastní 76 % akcií společnosti Scandinavia Online AB.

Rozhodnutí o prodeji akcií Scandinavia Online AB následuje po oznámení, která společnosti Schibsted, Telenor a Telia učinily 2. listopadu a která informovala veřejnost o jejich společném záměru prodat akcie této společnosti.

Dokončení prodeje, který je podmíněn tím, že Eniro AB získá více než 90 % akcií Scandinavia Online AB, se očekává do konce letošního roku. Další informace o veřejné nabídce společnosti Eniro AB naleznete v oznámení společnosti Eniro AB vydaném v souvislosti s nabídkou, kterou firma učinila zbývajícím akcionářům společnosti Scandinavia Online AB. ( viz www.eniro.com/templates/newsPage.asp?id=1886 ).

Prodejem svého podílu ve Scandinavia Online AB získá společnost Telenor 88 milionů SEK, resp. 8,3 milionu USD. Tato částka odpovídá podílu 16,8 %. Po dokončení celé transakce předpokládá Telenor čistý zisk před zdaněním ve výši přibližně 20 milionů norských korun (NOK), neboli 2,23 milionů USD. Prodej nebude mít žádný dopad na ostatní aktivity společnosti Telenor.

 www.telenor.cz
tisková

Článek ze dne 26. listopadu 2001 - pondělí