logo itpoint.cz

Sedm procent američanů se připojuje k internetu prostřednictvím mobilu

Vyplývá to ze studie společnosti Taylor Nelson Sofres Intersearch. Jedenáct procent oslovených dospělých si navíc plánuje pořídit bezdrátový přístup na internet v nadcházejícím roce.

Mobilní telefon používá k přístupu na internet v současnosti sedm procent dospělých Američanů. Vyplývá to ze studie společnosti Taylor Nelson Sofres Intersearch (TNSI), amerického člena skupiny Taylor Nelson Sofres, kterou společnost zveřejnila na svých
internetových stránkách. Jedenáct procent oslovených dospělých si navíc plánuje pořídit bezdrátový přístup na internet v nadcházejícím roce.

"Zatímco primární trh bude pokračovat v získávání lidí věkové skupiny 18 až 34 let, technologie bezdrátových webových produktů si rychle získává popularitu ve věkové skupině 35 až 44 let," tvrdí Brenda McFarland ze společnosti TNSI.

Většina uživatelů bezdrátového přístupu (83 procent) používá podle studie internet pro soukromé účely a téměř polovina (49 procent) při práci. Vzhledem k mladému věku uživatelů je též významný podíl použití pro studijní účely (30 procent).

Taylor Nelson Sofres Interactive je specialistou na internet v rámci skupiny Taylor Nelson Sofres Group. Poskytuje řešení a výzkumy pro komunitu uživatelů internetu a pro společnosti, které hledají maximální využití příležitostí internetu. TNS Intersearch je devátá největší výzkumná společnost ve Spojených státech.

 Česká informační agentura
mv

Článek ze dne 16. února 2001 - pátek