logo itpoint.cz

Siemens a ADVA budou dodávat řešení pro metropolitní optické sítě

Společnosti Siemens a ADVA Optical Networking dnes oznámily, že podepsaly novou dohodu o spolupráci při dodávkách kompletních řešení pro metropolitní optické sítě. V rámci dodavatelské smlouvy bude společnost Siemens Information and Communication Networks (ICN) celosvětově propagovat, prodávat a podporovat platformu služeb optických vláken (FSP) společnosti ADVA pod značkou TransXpress WaveLine.

Součástí smlouvy, která je přímo určena pro provozovatele metropolitních sítí a další podniky, jsou všechny produkty FSP. Dodavatelská smlouva uzavřená mezi společnostmi ADVA a Siemens ICN dále rozšiřuje stávající spolupráci, která se datuje od podepsání dodavatelské smlouvy na dodávky produktů FSP-I a FSP-II v červnu 2000. Od té doby spolu obě firmy úzce spolupracují na dodávkách řešení pro přístup do metropolitní sítě na celém světě.

"Dodavatelská smlouva s ADVA nám umožnila dodávat opravdu kompletní řešení pro optické sítě a jejich hladkou integraci a správu, jak v rámci prostor u zákazníka, tak v přenosových sítích,” uvedl Jost Spielvogel, prezident divize optických sítí společnosti Siemens. ”Tato dohoda nám umožní jedinečný přístup ke stávajícím telekomunikačním operátorům a poskytovatelům služeb a dále posiluje naši obchodní strategii,” konstatoval Brian L. Protiva, generální ředitel společnosti ADVA.

Základní informace

Platforma služeb optických vláken (FSP) společnosti ADVA se skládá z komplexního portfolia produktů pro provozovatele služeb metropolitních sítí a další společnosti. Vlajkovou lodí celé řady je produkt FSP 3000, který odpovídá požadavkům telekomunikačních operátorů a umožňuje poskytovatelům služeb přenášet data až na 300 km a zahrnuje optický přepínač, který umožňuje vydělit a začlenit vlnové délky, , regeneraci a ochranu celé sekce. Řadu FSP 3000 doplňují produkty FSP 500 a FSP 1000, které upravují přenos dat z prostor zákazníka do přístupových sítí metra. Portfolio výrobků dále obsahuje FSP 2000, což je rozšiřitelný podnikový systém, který poskytuje nákladově efektivní zálohování a služby privátních sítí. Platforma služeb optických vláken bude zcela začleněna do systému pro správu sítě společnosti Siemens (TNMS) a bude dále doplňovat řešení TransXpress Metro Service Delivery.

Společnost Siemens Information and Communication Networks Group (ICN) je jedním z předních poskytovatelů integrovaných hlasových a datových sítí pro podniky, operátory a poskytovatele služeb. Komplexní portfolio výrobků zahrnuje především konvergenční řešení založená na technologii IP, řadu produktů pro širokopásmový přístup, optické přenosové sítě i podnikání v oblasti integrace, služeb a aplikací. Skupina Siemens tak z jediného zdroje nabízí kompletní řešení pro internetovou infrastrukturu příští generace, která je nezbytnou podmínkou mobilního podnikání. Ve fiskálním roce 2000 společnost oznámila tržby ve výši 11.4 miliard eur a hodnota EBIT představovala 692 milionů eur. V uplynulém fiskálním roce končícím 30.9.2000 zaměstnávala skupina ICN 53 000 pracovníků.

Další informace o ICN jsou k dispozici na adrese : http://www.ic.siemens.com/networks

ADVA Optical Networking je jedním z předních poskytovatelů řešení pro optické sítě nabízejících vysokorychlostní služby v příměstských oblastech a podnikům. ADVA poskytuje podnikům své základní technologie a zkušenosti, aby mohly maximálně využít příležitostí nabízených rozvíjejícím se trhem metra. Mezi hlavní služby patří poskytování vysokorychlostních datových přenosů, zálohování a videokonferenční aplikace. Společnost ADVA své výrobky prodává prostřednictvím mezinárodní sítě distributorů, prodejců a dodavatelů, kteří spolupracují s místními prodejními centry a přímými prodejci. Systémy ADVA využívá nyní přes 35 provozovatelů metra a 500 podniků. Firma byla založena v roce 1994. Ústředí se nachází v Mnichově a celosvětově má společnost deset poboček.

Další informace o společnosti ADVA jsou k dispozici na adrese : http://www.advaoptical.com

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. srpna 2001 - úterý