logo itpoint.cz

Siemens bude dodávat technologie IP sítě pro dánského operátora Sonofon

Sonofon a Siemens spolu uzavřely rámcovou smlouvu, jejíž objem zakázky překračuje hodnotu 400 milionů eur. Siemens Information and Communication Networks (ICN) Group se stal generálním dodavatelem řešení pro technologii IP sítě společnosti Sonofon zajišťující širokopásmové radiové připojení koncových uživatelů.

Společnosti Sonofon a Siemens spolu uzavřely rámcovou smlouvu, jejíž objem zakázky překračuje hodnotu 400 milionů eur. Siemens Information and Communication Networks (ICN) Group se stal generálním dodavatelem řešení pro technologii IP sítě společnosti Sonofon zajišťující širokopásmové radiové připojení koncových uživatelů.

Zakázka zahrnuje dodávku a instalaci konvergované IP technologie Surpass společnosti Siemens pro Voice-over-IP. Součástí zakázky je také zajištění integrace sítě. První spojení pomocí této nové technologie umožňující rychlé bezdrátové připojení k internetu bude uskutečněno v průběhu letošního léta. Sonofon se tak stane prvním telekomunikačním operátorem na světě, který svým koncovým zákazníkům nabídne širokou škálu hlasových služeb využívajících IP technologii přes bezdrátové připojení. Síť pevného bezdrátového připojení zároveň bude patřit mezi největší na světě.

Toto rozšíření technologie umožní společnosti Sonofon přinést na trh nejen různé druhy multimediálních aplikací, zahrnující cenově efektivní a bezpečný širokopásmový přenos dat a videa, ale také umožní největší rozšíření Voice-over-IP v Dánsku. Společnost Sonofon plánuje vlastní realizaci rozšíření v následujících pěti letech na 95% populace a plán rozšíření těchto služeb zavazuje Siemens k vybudování infrastruktury pevné širokopásmové sítě v průběhu prvních dvou let. Společnost Sonofon tak získá řešení na klíč od společnosti Siemens založené na inovované produktové řadě Surpass (hiA, hiG a hiQ), která připravuje cestu k neomezené hlasové komunikaci mezi sítěmi, protokoly a standardy.

Technologie Surpass společnosti Siemens spojuje původní hlasové a přenosové služby s novou architekturou datových sítí. Konvergovaná technologie Surpass tak může být integrována do současné radiové infrastruktury firmy Sonofon.

Společnost Sonofon v současné době v Dánsku pracuje s mobilní radiovou sítí s celostátním pokrytím, která vytváří základ pro bezdrátový širokopásmový přístup k síti až k pokrytí ”poslední míle”. Pro přijímání radiového signálu dostanou koncoví uživatelé pouze vnější anténu velikosti obálky formátu A4. Bezdrátový vysokorychlostní přístup na internet bude rychlejší s novou technologií firmy Sonofon než technologiemi pevných linek.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 28. června 2001 - čtvrtek