logo itpoint.cz

Siemens C45 - první mobilní telefon, který se přizpůsobí svému majiteli

Vyměnitelný přední i zadní kryt CLIPit v sytých moderních barvách, možnost stáhnutí vyzváněcích tónů a obrázků - to vše umožní mobilní telefon Siemens C45 upravit tak, aby odpovídal životnímu stylu jakéhokoliv člověka.

Vyměnitelný přední i zadní kryt CLIPit v sytých moderních barvách, možnost stáhnutí vyzváněcích tónů a obrázků - to vše umožní mobilní telefon Siemens C45 upravit tak, aby odpovídal životnímu stylu jakéhokoliv člověka.

Na vývoji vyměnitelných krytů CLIPit pro C45 spolupracoval Siemens s pařížskou poradenskou firmou specializující se na módní trendy, Li Edelkoort. Při vývoji byly brány v úvahu módní trendy, materiály a barvy budoucnosti. Díky další rozšířené nabídce designů krytů CLIPit, navržených a vyrobených dalšími šesti autorizovanými partnery, společnost Siemens zajistila, aby si spotřebitelé mohli vždy najít barvu, která se jim líbí.

Telefon nabízí intuitivní ovládání a jednoduchou orientaci v menu. Samozřejmostí jsou funkce jako prediktivní psaní zpráv (T9), tiché vyzvánění apod.. Je to jeden z nejlehčích a nejmenších mobilních telefonů (107 gramů) ve své třídě, který vydrží až 200 hodin provozu a až 300 minut hovoru.

K další nabídce patří možnost posílání skupinových SMS nebo interaktivní hra BattleMail pro více hráčů. Tato animovaná bojová hra byla vyvinuta speciálně pro Siemens společností BattleMail.com zabývající se vývojem her.

Díky funkci EMS (Enhanced Messaging Service) je možné vytvořit si osobní styl krátkých zpráv používáním předem definovaných obrázků a zvuků.

Siemens C45 bude nabízen jako masový telefon a jeho cena bude stanovena v poměru k ceně C35i.

Divize Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí ucelenou řadu mobilních řešení, včetně mobilních zařízení, infrastruktury a aplikací. Mezi zařízení patří mobilní telefony, bezdrátové moduly, bezšňůrové telefony a výrobky pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury zahrnuje ucelenou řadu mobilních síťových technologií GSM, GPRS a UMTS. K aplikacím patří mobilní služby určené pro jednotné zpracování zpráv (Unified Messaging), mobilní platby a služby založené na určení polohy. Ve fiskálním roce 2000 (který skončil 30. září 2000) divize IC Mobile vykázala tržby 9 miliard EUR a zisk před zaplacením úroků a zdaněním (EBIT) ve výši 758 miliónů EUR. Skupina na celém světě zaměstnává 29 840 lidí (K 31. březnu 2001).

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 12. září 2001 - středa