logo itpoint.cz

Siemens dodá digitální elektronický spojovací systém EWSD pro Global Network Telekom firmy Deutsche Telekom

Siemens ICN provede instalaci a zasíťování ústředen EWSD PowerNode s využitím nejnovější verze softwaru ve městech New York, Los Angeles, Singapur, Londýn, a Frankfurt na Mohanem.

Společnost Deutsche Telekom AG, Bonn, rozhodla o udělení kontraktu firmě Siemens, divize Informace a komunikace - sítě (ICN), který se týká dodávky a instalace světově nejrozšířenější platformy pro poskytování hlasových služeb EWSD. Siemens ICN provede instalaci a zasíťování ústředen EWSD PowerNode s využitím nejnovější verze softwaru ve městech New York, Los Angeles, Singapur, Londýn, a Frankfurt na Mohanem. A vytvoří základy hlasových a datových služeb nové "Global Network Telekom" firmy Deutsche Telekom.

Do poloviny roku 2002 společnost Deutsche Telekom zamýšlí spustit provoz globální hlasové a datové sítě, tvořící součást Global Network Telekom, spojující okolo 40 zemí a nabízející účastníkům a vnitrostátním operátorům mnoho výhod. Na rozdíl od konvenčních mezikontinentálních telefonních hovorů zde nedochází k tvorbě spojovacích smyček prostřednictvím mezilehlých národních sítí. A díky přímému přenosu do přístupového bodu (PoP) v jedné z určených zemí, nedochází ani k rozdělení telefonních poplatků mezi velký počet operátorů účastnících se na spojení. Menší operátoři v zahraničí budou moci používat Global Network Telekom k předání svého mezinárodního provozu na většího operátora, který má k dispozici spojení do všech částí světa.

EWSD PowerNode je v současnosti jeden z nejvýkonnějších signalizačních počítačů na světovém trhu. Dokáže řídit až 32 národních SS7 signálních sítí (Signalizační systém č. 7) současně. Celosvětová prodejní a servisní síť společnosti Siemens poskytuje firmě Deutsche Telekom AG pevnou základnu pro její mezinárodní aktivity.

Další informace

Signalizační systém číslo 7 (rovněž: systém signalizace společným kanálem číslo 7 (CCS#7)) se týká signalizace společným kanálem v digitálních sítích, který byl primárně definován pro využití v ISDN. Signalizace s pomocí signalizačního kanálu řídí výměnu informací mezi jednotlivými ISDN ústřednami, které jsou nutné pro ustavení a ukončení spojení a pro poskytování různých služeb. Signalizace společným kanálem se liší od signalizačních metod svázaných s jednotlivými užitkovými kanály v tom, že řídící informace je přenášena samostatně, mimo 64–kbps kanály ve speciálních ”centrálních” 64–kbps signalizačních kanálech, které jsou sdíleny několika užitkovými kanály. Protože k signalizaci dochází mezi ISDN ústřednami, rovněž se nazývá jako meziústřednová signalizace. Ačkoliv Signalizační systém číslo 7 byl optimalizován pro přenosovou rychlost 64 kilobitů za sekundu, může být rovněž využit pro jiné přenosové rychlosti. Systém CCS7 je definován standardem ANSI jako SS7 a standardem CCITT jako SS#7.

Systém Siemens EWSD je nejúspěšnějším digitálním spojovacím systémem na celém světě. S více než 250 milióny linkami EWSD na celé zeměkouli je společnost Siemens číslem 1 mezi celosvětovými dodavateli telekomunikačních operátorů v tomto tržním segmentu. Mezi zákazníky firmy Siemens patří 300 operátorů pevných telefonních sítí ve 109 zemích. EWSD je neustále vylepšován, aby mohl poskytnout operátorům telekomunikačních sítí možnost využívat nových obchodních příležitostí prostřednictvím nových řešení. Ve spojení s technologiemi Attane a SURPASS a různými produktovými řadami podporuje systém EWSD rovněž přechod na telekomunikační sítě nové generace (NGN).

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 30. listopadu 2001 - pátek