logo itpoint.cz

Siemens na 11. ročníku mezinárodního veletrhu INVEX 2001

Společnost Siemens představí novinky z oblasti informačních a komunikačních technologií na veletrhu INVEX 2001, který proběhne ve dnech 15. - 19.10. 2001 na brněnském Výstavišti. V rámci expozice v pavilonu Z představí své produkty a řešení následující divize firmy Siemens : Informace a komunikace – sítě, Mobilní informace a komunikace a Siemens Business Services.

Společnost Siemens představí novinky z oblasti informačních a komunikačních technologií na veletrhu INVEX 2001, který proběhne ve dnech 15. - 19.10. 2001 na brněnském Výstavišti. V rámci expozice v pavilonu Z představí své produkty a řešení následující divize firmy Siemens : Informace a komunikace – sítě, Mobilní informace a komunikace a Siemens Business Services.

Divize Informace a komunikace – sítě (ICN)

Divize Informace a komunikace – sítě je vedoucí dodavatel produktů a řešení založených na platformě Internet protokolu pro privátní sítě a operátory. Pro privátní sítě divize ICN nabízí komplexní řešení pro podnikovou hlasovou, datovou i konvergovanou komunikaci, široké spektrum aplikací a profesionálních služeb. Pro provozovatele veřejných sítí divize ICN realizuje kompletní infrastrukturu a aplikace pro všechny části sítí – přístupové sítě, spojovací systémy i architekturu pro sítě nové generace, širokopásmové sítě na platformě IP protokolu i optické přenosové sítě.

V oblasti řešení pro privátní sítě je společnost Siemens vedoucí firmou na tuzemském trhu. Mezi nejvýznamnější projekty letošního roku patří řešení komunikačního systému Všeobecné zdravotní pojišťovny a dodávka kontaktního call centra společnosti Professional Call Center Solutions.

Stěžejním projektem v oblasti řešení pro operátory patří projekt digitalizace sítě Českého Telecomu, který v letošním roce překročil 10 let svého trvání. Divize ICN je také předním dodavatelem pro alternativní operátory na českém telekomunikačním trhu.

Divize ICN se veletrhu INVEX účastní již řadu let. Ředitel divize Informace a komunikace – sítě ing. Petr Klauda k tomu dodává : "INVEX se pro nás stal tradiční příležitostí k prezentaci našich nejlepších produktů a řešení a to především pro podnikové sítě. INVEX není ovšem jen prezentace naší společnosti, ale je i místem k setkání se zástupci partnerských společností a prostorem pro navázání nových kontaktů."

Na veletrhu INVEX divize Informace a komunikace sítě představí

Divize Mobilní informace a komunikace (ICM)

Divize Mobilní informace a komunikace nabízí komplexní portfolio produktů a řešení, které zajišťují mobilitu uživatelů. Divize ICM dodává a instaluje veškerou technologii pro operátory mobilních sítí – infrastrukturu sítí GSM, UMTS, technologii GPRS i WAP a veškeré moderní aplikace a technologii pro moderní služby mobilních sítí. Divize ICM dále dodává koncové terminály pro mobilní i pevné sítě – mobilní telefony, datové moduly GSM, organizéry a bezšňůrové telefony. Mobilní telefony značky Siemens v současné době nabízejí širokou škálu jednotlivých typů, jak komfortní provedení telefonů určených široké veřejnosti, tak i vyspělé mobilní telefony určené manažerům, které splňují nejnáročnější kritéria.

Divize Mobilní informace a komunikace zaujímá vedoucí postavení v oblasti mobilních sítí na českém trhu. Divize ICM je dodavatelem technologie pro mobilní síť Paegas společnosti RadioMobil a sítě Oskar společnosti Český Mobil. Divize ICM patří mezi tři nejvýznamnější dodavatele mobilních telefonů na českém trhu. Siemens, divize ICM, se také významnou měrou podílí na vývoji technologie a aplikací pro třetí generaci mobilních sítí – UMTS.

Novým ředitelem divize Mobilní informace a komunikace se od 1. října letošního roku stal ing. Jan Svoboda. "Jsem rád, že se v nové pozici mohu zúčastnit tak významné akce v oblasti informačních technologií, jakou mezinárodní veletrh INVEX bezesporu je. Návštěvníci naší expozice se mohou těšit na uvedení žhavých světových novinek - mobilních a bezšňůrových telefonů, které byly poprvé představeny odborné veřejnosti v září letošního roku."

Na veletrhu INVEX divize Mobilní informace a komunikace představí

Siemens Business Services (SBS)

Společnost Siemens Business Services nabízí komplexní nabídku služeb zahrnující oblast strategického poradenství, řešení pro e-business, systémové integrace a IT outsourcing včetně možnosti úplného převzetí servisu a správy IT. Činnost SBS tak pokrývá celý životní cyklus projektů IT – od návrhu strategie, přes výběr a implementaci optimálního řešení až po provoz nebo pronájem aplikací běžících na vlastních datových centrech také poskytuje služby. V rámci komplexní péče o zákaznickou informační infrastrukturu, Siemens Business Services využívá vlastní call desk a rozsáhlé servisní zázemí, které je doplněno zákaznickým portálem pro on-line objednávání náhradních dílů a spotřebního materiálu.

Siemens Business Services nabízí podporu a globální zkušenost společnosti Siemens v následujících vertikálních oblastech: SCM/APS, ERP, CRM, DWH/BI, e-Commerce, e-Procurement, e-Business. SBS implementuje řešení založená na produktech partnerských firem jako např. SAP, Siebel, C1, i2, IBM a ATG. V horizontálních oblasti se SBS zaměřuje na systémovou integraci a implementace ERP a SCM systémů, řešení Business Intelligence, datových skladů, CRM, e-Commerce a e-Business aplikace. SBS je dále dodavatelem systémů pro řízení a správu dokumentů (DMS) a jednou z největších firem v oblasti ASP, IT Outsourcingu a IT Services.

Ředitel Siemens Business Services František Kostka k účasti firmy na veletrhu INVEX 2001 dodává : "Naše společnost získala v posledních letech významné postavení na trhu IT služeb a stala se respektovaným partnerem v oblasti systémové integrace. V rámci expozice Siemens bychom chtěli našim stávajícím zákazníkům představit novou nabídku služeb a řešení orientovaných na eBusiness a využít této příležitosti k navázání nových obchodních kontaktů".

Na veletrhu INVEX firma Siemens Business Services představí

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. října 2001 - pátek