logo itpoint.cz

Siemens předá telefonní síť města Kyjev společnosti Ukrtelecom

Rozšíření a modernizace telefonní sítě Kyjeva byla úspěšně dokončena. Společnost Siemens získala zakázku ukrajinského státního operátora Ukrtelecom na výstavbu hlavního městského přenosového okruhu a dodávku digitální hlasové technologie EWSD

Rozšíření a modernizace telefonní sítě hlavního města Kyjeva byla úspěšně dokončena. Společnost Siemens, divize Informace a komunikace, sítě získala zakázku ukrajinského státního operátora Ukrtelecom na výstavbu hlavního městského přenosového okruhu a dodávku digitální hlasové technologie EWSD. Dodatečně tak může být 140 000 uživatelů připojeno do nové kompletní telefonní sítě. Předání zakázky společnosti Ukrtelecom proběhne 28. srpna. Ukrtelecom je 100% vlastníkem mezinárodního provozovatele pevných sítí UTEL a zároveň vlastní 51% podíl v mobilním operátoru UMC. V hlavním městě Kyjevě je provozováno 40% telekomunikační sítě Ukrajiny.

Siemens, skupina Informace a komunikace, sítě (ICN) je jedním z předních poskytovatelů integrovaných hlasových a datových sítí pro podniky, operátory a poskytovatele služeb. Do jejích rozsáhlých aktivit patří zejména konvergovaná řešení založená na IP a celá škála produktů pro širokopásmový přístup, optické přenosové sítě i podnikání v oblasti integrace, služeb a aplikací. Skupina Siemens tak nabízí kompletní řešení pro infrastrukturu Internetu příští generace, který je nezbytnou podmínkou mobilního podnikání. Ve fiskálním roce 2000 (končícím 30. září) Siemens skupina ICN dosáhla tržeb ve výši 11,4 miliardy euro, přičemž zisk před úroky a zdaněním činil 692 milionů euro. Siemens ICN zaměstnává 53 000 lidí po celém světě.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 27. srpna 2001 - pondělí