logo itpoint.cz

Siemens představuje vysokorychlostní a snadnou technologii pro přístup celé rodiny k Internetu

Technologie Gigaset H48data řeší problém rodinných sporů o to, kdo bude mít právě přístup na Internet. Produkty Gigaset H48data společnosti Siemens umožňují všem členům rodiny, aby byli připojeni na Internet současně a navíc jim dávají úplnou svobodu pohybu po bytě (až 30 metrů uvnitř a 300 metrů venku).

Skupina Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) představuje první tři produkty HomeRF (Home Radio Frequency), které jsou bezdrátovým řešením přístupu k Internetu pro celé rodiny. Tyto produkty využívají pouze jedno širokopásmové spojení přes DSL nebo kabel. Každý člen rodiny získá souběžný bezdrátový přístup na Internet pomocí různých PC, notebooků a jiných síťových zařízení.

Technologie Gigaset H48data řeší problém rodinných sporů o to, kdo bude mít právě přístup na Internet. Produkty Gigaset H48data společnosti Siemens umožňují všem členům rodiny, aby byli připojeni na Internet současně (až osm uživatelů), ale navíc jim dávají úplnou svobodu pohybu po bytě (až 30 metrů uvnitř a 300 metrů venku).

Siemens vytvořil první komplexní a flexibilní domácí mobilní řešení v Evropě, které se skládá ze tří produktů :

Informační zařízení, mohou být do těchto výrobků snadno integrována a uživatelé budou moci brzy začlenit i televizi a Internetové rádio. Celá rodina tak bude mít přístup k nejpokročilejším aplikacím budoucnosti. Současné bezdrátové domácí telefony, jako například bezdrátové telefony Gigaset, lze také snadno do sítě integrovat. To umožní souběžné hovory a přístup na Internet.

Instalace je rychlá a snadná. Celá domácnost může být propojena během několika minut. Další výhodou řešení HomeRF je, že spolehlivě pracuje i v prostředí s vysokou hustotou, aniž by v domácnosti rušilo jiné rádiové frekvence (např. mikrovlny).

Uvedení HomeRF do Evropy představuje revoluci v domácích bezdrátových síťových aplikacích. Jeho rozšiřitelnost, bezpečnost a dostupnost jsou oceňovány americkými zákazníky, kteří chtěli doma stejnou rychlost připojení a stejné možnosti přístupu na Internet jako v práci. Společnost Siemens očekává, že řešení HomeRF bude v Evropě přivítáno se stejným nadšením.

Uvedení tohoto bezdrátového řešení pro domácnosti je světovou premiérou, informace o českém trhu budu k dispozici v nejbližší době.

Více informací naleznete na internetové stránce http://www.siemens.de/mobile

Divize Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí ucelenou řadu mobilních řešení, včetně mobilních zařízení, infrastruktury a aplikací. Mezi zařízení patří mobilní telefony, bezdrátové moduly, bezšňůrové telefony a výrobky pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury zahrnuje ucelenou řadu mobilních síťových technologií GSM, GPRS a UMTS. K aplikacím patří mobilní služby určené pro jednotné zpracování zpráv (Unified Messaging), mobilní platby a služby založené na určení polohy. Ve fiskálním roce 2000 (který skončil 30. září 2000) divize IC Mobile vykázala tržby 9 miliard EUR a zisk před zaplacením úroků a zdaněním (EBIT) ve výši 758 miliónů EUR. Skupina na celém světě zaměstnává 29 840 lidí (k 31. březnu 2001).

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 11. září 2001 - úterý