logo itpoint.cz

Siemens S45 na českém trhu

Komfortní a výjimečný mobilní telefon z dílny Siemensu přichází v měsíci srpnu na český trh.

Na český trh přichází mobilní telefon S45, který je prvním GPRS přístrojem společnosti Siemens. Díky této technologii (GPRS) umožňuje rychlý přístup k informacím na Internetu a rychlý přenos dat. Tento nový model je již vybaven WAPem standardu 1.2, který je bezpečnější a přináší další možnosti využití v oblastech jako je například m-commerce.

Díky již zmíněné technologii GPRS umožňuje mobilní telefon Siemens S45 rychlý přístup k informacím na Internetu a rychlý přenos dat. Pro dokonalou mobilní kancelář je přístroj vybaven vestavěným modemem a IrDA portem.Telefon má integrovanou anténu a ergonomický design. To znamená, že se nejen pohodlně vejde do kapsy, ale velice příjemně se ovládá. Pro pohodlné telefonování slouží funkce hlasitého odposlechu a hovoru. Samozřejmostí se u této třídy telefonů Siemens stává hlasové ovládání a vytáčení hlasem.

Nejen pro manažery je telefon rozšířen o některé vlastnosti organizéru (adresář, poznámky, kalendář, alarm apod.). Zábavná část vybavení telefonu je zastoupena hrami, 38 melodiemi a možností stahovat nejen další vyzváněcí tóny, ale také obrázky. Flexibilní paměť je jednou z dalších funkcí, která umožňuje personalizaci tohoto mobilního telefonu. Uživatel si může sám nastavit jakým způsobem využije kapacitu paměti telefonu (telefonní seznam, uchovávání SMS zpráv, vyzváněcí melodie apod.).

Technické parametry

Standard Dual band 900/1800 Mhz GPRS ano
Rozměry 109 x 46 x 20 mm WAP 1.2
Váha 93 g Screansaver ano
Objem 69 cm3 Vibrace při hrách ano
Baterie Li – Ion 850 mAh Data IrDA + data kabel

součástí vybavení

Pohotovostní doba až 300 hodin EMS ano
Doba hovoru až 6 hodin
Cena cca 13 500 Kč včetně DPH

Divize Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí ucelenou řadu mobilních řešení, včetně mobilních zařízení, infrastruktury a aplikací. Mezi zařízení patří mobilní telefony, bezdrátové moduly, bezšňůrové telefony a výrobky pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury zahrnuje ucelenou řadu mobilních síťových technologií GSM, GPRS a UMTS. K aplikacím patří mobilní služby určené pro jednotné zpracování zpráv (Unified Messaging), mobilní platby a služby založené na určení polohy. Ve fiskálním roce 2000 (který skončil 30. září 2000) divize IC Mobile vykázala tržby 9 miliard EUR a zisk před zaplacením úroků a zdaněním (EBIT) ve výši 758 miliónů EUR. Skupina na celém světě zaměstnává 29 840 lidí (K 31. březnu 2001).

Informace o koncových produktech společnosti Siemens, skupině Informace a komunikace, mobile v ČR naleznete na firemních stránkách : www.siemens.cz , www.my-siemens.com

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 8. srpna 2001 - středa