logo itpoint.cz

Siemens se stal dodavatelem technologie UMTS/3G pro italského mobilního operátora H3G

Nový italský mobilní operátor H3G S.p.A si zvolil společnost Siemens ve spolupráci s firmou NEC jako jednoho z hlavních dodavatelů pro svojí síť UMTS.

Nový italský mobilní operátor H3G S.p.A si zvolil společnost Siemens ve spolupráci s firmou NEC jako jednoho z hlavních dodavatelů pro svojí síť UMTS. Smlouva byla podepsána dnes. Divize Siemens Information and Communication Mobile dodá a nainstaluje UMTS technologii pro mobilního operátora H3G, který je dceřinnou společností Hutchison Whampoa Ltd., Hong Kong.

Siemens IC Mobile dodá první komponenty mobilní radiové sítě ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Smlouva zahrnuje výstavbu 4000 základnových stanic a instalaci technologie třetí generace a služeb, která bude pokrývat více jak polovinu celkové sítě H3G. Siemens také dodá mikrovlnné spoje pro tuto síť. Mobilní operátor H3G chce svoji UMTS síť spustí do komerčního provozu ve druhé polovině roku 2002.

Společnosti Hutchison a Siemens IC Mobile spolu již v oblasti UMTS spolupracují. V březnu tohoto roku partnerské společnosti Siemens a NEC začaly spolupracovat na podpoře kontraktu pro 3G síť Hutchinson ve Velké Británii. Nová smlouva zaručuje firmě Siemens pozici jednoho z vedoucích společností pro dodávky nových technologií pro mobilní sítě.

UMTS

Již v roce 1992, kdy byla na trh uvedena technologie GSM, pracoval Siemens IC Mobile na výzkumu a vývoji technologie UMTS. V současné době na tomto projektu pracuje více jak 4000 odborných pracovníků. Ve spolupráci s firmou NEC Siemens dodává první UMTS sítě v Evropě. Společnosti Siemens a NEC jsou schopny jako jediné na celém světě nabízet oba UMTS radiové módy: jak FDD (Frequency Division Duplex) pro pokrytí vzdálených míst a symetrické širokopásmové aplikace jako jsou mobilní video telefonní přenosy, tak TDD (Time Division Duplex) pro asymetrické aplikace, mezi které patří internetové služby v hustě zalidněných oblastech. TDD garantuje nejlepší využití dosažitelných radiových frekvencí a tak zabezpečí optimální přenosové tarify.

Siemens Information and Communication Mobile Group

Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí kompletní portfolio řešení pro mobilní sítě - od mobilních přístrojů, přes dodávku infrastruktury sítí až po aplikace. Oblast přístrojů zahrnuje, jak mobilní telefony, bezdrátové moduly, mobilní organizéry a telefony cordless, tak i produkty pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury obsahuje kompletní šíři technologií GSM,GPRS a UMTS, a to od základnových stanic a přepínacích systémů až po řešení pro inteligentní sítě, např. pro předplacené služby. Aplikace pokrývají oblast mobilních služeb od Unified Messaging, Location Based Services a Mobile Payment. Pro fiskální rok 2000 (končící 30.září 2000) společnost oznámila tržby ve výši 9 miliard eur a hodnota EBIT se pohybovala kolem 758 milionů eur. Skupina Siemens Information and Communication Mobile Group zaměstnávala po celém světě 29,840 pracovníků (k březnu 2001).

Více informací o divizi Siemens Information and Communication Mobile se dozvíte na : http://www.siemens.de/mobile

H3G

Společnost H3G byla vytvořena jako první multimediální mobilní operátor v Itálii. Poté, co v listopadu roku 2000 získala za 6300 miliard lir (3,2 miliardy Euro) licenci na provozování sítě UMTS v Itálii, se snaží stát se vedoucím operátorem na trhu mobilních sítě třetí generace. Jejími akcionáři jsou italské a mezinárodní klíčové firmy z oblasti telekomunikací, Internetu, nových médií, vydavatelství a bankovnictví.

Hutchison Whampoa Limited je majoritním vlastníkem 78,3 % základního jmění. Ostatní akcionáři jsou CIR (12.9%), S.Paolo IMI (5%), BMI (2%), HDP (1%), Gemina (0,5%) a Tiscali (0,3%).

Více informací o společnosti H3G se dozvíte na : http://www.h3g.it

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. července 2001 - pondělí