logo itpoint.cz

Siemens ve spolupráci s Maternou nabízí nové řešení pro službu multimediálních zpráv MMS

Materna jako přední poskytovatel SMS řešení a služeb zpřístupní Siemensu svou platformu pro multimediální zprávy MMS jako základ pro aplikace v rámci projektů u jednotlivých zákazníků

Mnichov/Dortmund, 5. listopadu 2001 - Divize společnosti Siemens - Information and Communication Mobile Group (IC Mobile), uzavřela partnerství se společností Materna GmbH a rozšířila tak své portfolio mobilních datových služeb o multimedia messaging (zasílání zpráv obsahujících obrázky, videoklipy či hudbu v mobilních sítích GPRS a UMTS). Materna jako přední poskytovatel SMS řešení a služeb zpřístupní Siemensu svou platformu pro multimediální zprávy MMS jako základ pro aplikace v rámci projektů u jednotlivých zákazníků. Mobilní operátoři, poskytovatelé internetových služeb (ISP) i poskytovatelé aplikačních služeb (ASP) získají přímo od společnosti Siemens kompletní řešení pro včasný vstup na vysoce atraktivní trh služeb multimediálních zpráv.

"Multimediální zprávy MMS jsou celosvětově považovány za aplikaci, která navazuje na úspěch SMS zpráv a která uvede do pohybu obchodní aktivity založené na mobilních datových službách sítí 2,5G a 3G," vysvětlil Thorsten Heins, prezident pro oblast řešení z divize Information and Communication Mobile Group. "Toto nové řešení MMS, které nabízíme ve spolupráci s Maternou, zahrnuje kromě produktů a jejich hladké integrace v mobilních sítích i obchodní konzultace a customizaci."

"Materna získala v posledních letech celosvětově vedoucí roli v oblasti SMS služeb. Nyní se stávají krátké textové zprávy multimediálními," podotkl Helmut van de Meulen, výkonný ředitel Materny. "Věříme, že díky spolupráci se Siemens IC Mobile dosáhneme přední pozice na trhu také v oblasti platforem a aplikací"

Inovativní architektura řešení pro multimediální messaging a možnost jeho propojení s jakýmkoli stávajícím SMS centrem zajišťují vysokou ochranu investic. Zkušenosti Materny v oblasti SMS služeb s přidanou hodnotou a v oblasti provozu SMS center se ukázaly jako rozhodující výhoda při vývoji produktu. Jelikož řešení pro služby multimediálních zpráv MMS je také kompatibilní se standardem 3GPP, mohou si být operátoři mobilních sítí jisti, že jimi nabízené služby multimediálních zpráv jsou podporovány napříč ostatními sítěmi a řešení může být integrováno do sítí třetí generace bez dodatečných vysokých nákladů.

Odstupňované řešení dovoluje včasný vstup na trh s nízkými investicemi a zároveň růst kapacity společně s růstem počtu uživatelů. Různé účtovací modely pro uživatele tarifních programů i uživatele předplacených služeb dávají operátorům volný prostor k definování vlastních obchodních modelů pro služby multimediálních zpráv. V této oblasti mohou operátoři a poskytovatelé využít bohatých zkušeností společnosti Siemens v oblasti mobilních plateb.

Siemens a Materna již delší dobu spolupracují na rozvoji mobilních datových služeb. Příkladem toho je spolupráce ve fórech a výborech pro standardizaci jako například MMS/3GPP, WAP Forum, UMTS Work Group a ASP Consortium.

MATERNA GmbH Information & Communications je jedním z předních německých dodavatelů softwaru pro oblast informačních a telekomunikačních technologií. Firma implementuje e-business řešení pro elektronické obchodování na Internetu. Pod značkou Anny Way poskytuje produkty, řešení a služby založené na technologiích WAP a SMS. Firma nyní zaměstnává více než 1 400 lidí po celém světě a její tržby v roce 2000 dosáhly 178 milionů Euro. Kromě ředitelství v Dortmundu a dalších poboček v Německu firma působí také ve Francii, Rakousku, Belgii, Nizozemí, Velké Británii a v České republice. V ČR je zastoupena společností Fincom-Materna Communications, a.s.

Siemens-Bereich Information and Communication Mobile (IC Mobile) nabízí celou škálu mobilních řešení zahrnující mobilní zařízení, infrastrukturu i aplikace. Mezi nabízená komunikačních zařízení patří mobilní telefony, bezdrátové moduly, mobilní organizéry, bezšňůrové telefony, stejně tak jako produkty pro bezdrátové domácí sítě. V segmentu infrastruktury obsahuje nabídka veškeré GSM, GPRS a UMTS síťové techniky od základových stanic přes zprostředkovací techniku až po inteligentní sítě např. pro předplacené služby. Nabídka na mobilní využití se skládá ze služeb pro unified messaging, služby LBS a řešení pro mobilní platby prostřednictvím mobilního telefonu. V roce 2000 dosáhl obrat divize výše 9 mld. EUR a zisku 780 mil. EUR. IC Mobile zaměstnává celosvětově 29 840 pracovníků (k 31. březnu 2001).

Fincom-Materna Communications a.s. poskytuje aplikace a služby v oblasti mobilních datových komunikací. Fincom Materna provozuje centrum mobilních služeb Anny Way Information Center Praha a dodává řešení a produkty značky Anny Way. Fincom-Materna Communications a.s je součástí skupiny Fincom Group. Celkový obrat skupiny Fincom Group za rok 2000 dosáhl 270 milionů korun.

 www.fincomgroup.net
tisková zpráva

Článek ze dne 8. listopadu 2001 - čtvrtek