logo itpoint.cz

Siemens vybuduje ve Spojených státech mobilní síť třetí generace pro společnost Cingular Wireless

Výstavbu sítě třetí generace začne Cingular implementací technologie GSM (Global System for Mobile Telecommunications) pro přenos hlasu a technologie GPRS (General Packet Radio Service) pro mobilní přenos dat ve stávajících TDMA (Time Division Multiple Access) a analogových sítích.

Druhý největší operátor bezdrátových sítí v USA, Cingular Wireless, si zvolil společnost Siemens jako jednoho z partnerů při vybudování mobilní sítě třetí generace. Firma dnes uvedla, že svou mobilní síť aktualizuje na standard třetí generace EDGE (Enhanced Data Rates for Global Evolution). Kromě síťové infrastruktury dodá Siemens i duální mobilní telefony GSM/TDMA, jež uživatelům umožní telefonovat v obou sítích.

Výstavbu sítě třetí generace začne Cingular implementací technologie GSM (Global System for Mobile Telecommunications) pro přenos hlasu a technologie GPRS (General Packet Radio Service) pro mobilní přenos dat ve stávajících TDMA (Time Division Multiple Access) a analogových sítích.

"V Evropě a Asii máme více než 150 zákazníků z řad operátorů sítí GSM. Jsme jedním ze tří předních světových poskytovatelů technologického vybavení pro sítě GSM, GPRS a UMTS", konstatoval Rudi Lamprecht, člen představenstva Siemens AG. "Máme veškeré předpoklady stát se jedním z hlavních hráčů na severoamerickém trhu."

Newyorské oznámení společnosti Cingular týkající se první živé ukázky sítě EDGE v Severní Americe jen podtrhuje vedoucí postavení firmy Siemens na telekomunikačním trhu. Siemens provede konvergenci stávajících sítí společnosti Cingular na sítě třetí generace. S více než 590 mil. zákazníky a 70% podílem v oblasti digitálních sítí je GSM v současné době hlavním standardem v mobilních komunikacích. Společnost Siemens se zavázala poskytovat podporu firmě Cingular i v dalších letech, kdy jí dodá potřebné množství síťové infrastruktury GSM/GPRS/EDGE pro provoz v pásmech 850 MHz a 1900 MHz. Smlouva je zároveň i zárukou, že zákazníci společnosti Cingular mohou své mobilní telefony používat jak v nových sítích GSM/GPRS/EDGE, tak ve stávajících severoamerických a jihoamerických sítích TDMA.

Společnost Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí kompletní portfolio řešení pro mobilní sítě - od mobilních přístrojů, přes infrastrukturu až po aplikace. Oblast přístrojů zahrnuje jak mobilní telefony, bezdrátové moduly, mobilní organizéry a telefony cordless, tak i produkty pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury obsahuje kompletní spektrum technologií GSM, GPRS a UMTS, od základnových stanic a přepínacích systémů po řešení pro inteligentní sítě, např. pro předplacené služby. Mobilní aplikace pokrývají Unified Messaging, služby založené na aktuální pozici uživatele (Location Based Services) a platby prostřednictvím mobilních telefonů (Mobile Payment). Skupina zaměstnává po celém světě 29 840 pracovníků (k 31.3.2001).

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 19. listopadu 2001 - pondělí