logo itpoint.cz

Sloane Park Deutschland získala licenci k provozování přenosových cest pro telekomunikační služby pro veřejnost

Sloane Park Deutschland GmbH - dceřinná společnost české telekomunikační společnosti Sloane Park Property Trust a.s., získala k 15.10. 2001 od německého regulátora licenci k provozování přenosových cest pro telekomunikační služby pro veřejnost (licence třídy 3)

Praha - 6. listopadu 2001 Sloane Park Deutschland GmbH, dceřinná společnost české telekomunikační společnosti Sloane Park Property Trust a.s., získala k 15.10. 2001 od německého regulátora licenci k provozování přenosových cest pro telekomunikační služby pro veřejnost (licence třídy 3). Získaná licence umožňuje intenzivněji využít optickou trasu vybudovanou na území SRN, rozšířit telekomunikační služby poskytované v Čechách i na území Německa a zajišťuje přímé propojení na německé operátory za vnitrostátní tarify.

Akciová společnost Sloane Park Property Trust je vlastníkem páteřních optických přenosových tras na území České republiky a Německa o celkové délce více než 1200 km. Společnost se zabývá poskytováním telekomunikačních služeb spojených s přenosem dat a pronájmem nenasvícených optických vláken. Společnost je držitelem licence vydané ČTÚ opravňující k poskytování telekomunikačních služeb. 100% akcií vlastní britská společnost Sloane Park Property Trust Ltd.

 www.sloane.cz

Článek ze dne 8. listopadu 2001 - čtvrtek