logo itpoint.cz

Sloučení Dattel, GTS Czech Net a GTS Inec do nové akciové společnosti GTS Czech se uskuteční nejpozději 1.2. 2001

Přesné datum záleží na rozhodnutí rejstříkového soudu - řekla tisková mluvčí GTS Marcela Roflíková ...

Sloučení telekomunikačních společností Dattel, GTS Czech Net a GTS Inec do nové akciové společnosti GTS Czech se uskuteční
nejpozději 1. února. "Přesné datum záleží na rozhodnutí rejstříkového soudu," řekla včera tisková mluvčí GTS Marcela Roflíková.

K obchodně-marketingovému spojení akciových společností Dattel, GTS Czech Net, GTS Inec a GTS Czech došlo již v únoru loňského roku. Od té doby firmy jednají v plné shodě a vystupují pod značkou GTS. Společnost Dattel přinesla metropolitní optickou síť a licenci na poskytování veřejných telefonních služeb. Na základě této licence Dattel vede jednání s Českým Telecomem o propojení veřejných pevných telekomunikačních sítí. Budoucí dohoda o propojení přejde na novou GTS Czech.

Firma GTS Czech Net poskytla neveřejnou telekomunikační síť, licenci na poskytování hlasových služeb pro CUG a pan-evropskou síť. GTS Inec byl předním českým poskytovatelem internetového připojení s regionální působností, díky kterému GTS nabízí národní (NIX) a mezinárodní konektivitu (EBONE).

 Česká informační agentura
kd

Článek ze dne 24. ledna 2001 - středa