logo itpoint.cz

Slovenská Porada ekonomických ministrů navrhuje prodej licencí na UMTS a další pásma GSM formou aukce

Naproti tomu ministerstvo dopravy, pošt a telekomunikací chce nejprve stanovit optimální cenu a okruh zájemců, kteří by ji akceptovali, a poté upřednostnit nejlepší nabídky na základě kvality a rychlosti služeb.

Prodej telekomunikačních licencí na UMTS a další pásma GSM formou aukce navrhuje uskutečnit slovenská Porada ekonomických ministrů. Podle vicepremiéra pro ekonomiku Ivana Mikloše je možné prostřednictvím aukce při stanovení požadavků na kvalitu a rychlost služeb vybrat nabídky s nejvýhodnější cenou. Naproti tomu ministerstvo dopravy, pošt a telekomunikací chce nejprve stanovit optimální cenu a okruh zájemců, kteří by ji akceptovali, a poté upřednostnit nejlepší nabídky na základě kvality a rychlosti služeb. Vicepremiér Mikloš je přesvědčen, že prodej licencí tak, jak ho navrhuje rezort dopravy, by byl zřejmě neúspěšný.

Ekonomičtí ministři dále souhlasí s návrhem restrukturalizace a privatizace Slovenských elektráren (SE), a. s. Privatizace transformovaných SE se uskuteční nejdříve v červenci příštího roku. Prodej maximálně 44,79 procentního podílu strategickému investorovi navazuje na restrukturalizaci elektráren naplánovanou na 1. listopadu tohoto roku.

SE se v rámci restrukturalizace rozdělila na tři samostatné subjekty. V jejich působnosti zůstane nadále vyřazování jaderných elektráren, nakládání s radioaktivním odpadem a vyhořelým jaderným palivem. Slovenská energetická distribuční soustava zůstane prostřednictvím Fondu národního majetku SR a minoritních akcionářů ve správě státu. V dalším subjektu, Teplárně Košice, si stát zachová 51 procent akcií a 40,5procentní podíl má připadnout městům Prešov a Košice.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
haf

Článek ze dne 12. července 2001 - čtvrtek