logo itpoint.cz

Sony Ericsson Mobile Communications

Nová společnost má v úmyslu stát se v průběhu příštích pěti let nejlepší společností v oblasti mobilních multimediálních produktů.

Společnost Sony Ericsson Mobile Communications, podnik se společnou majetkovou účastí tvořený Telefonaktiebolaget LM Ericsson a Sony Corporation, zahájila svou činnost dne 1. října 2001, poté co byl její vznik schválen Evropskou komisí a dalšími regulačními úřady. Nová společnost má v úmyslu stát se v průběhu příštích pěti let nejlepší společností v oblasti mobilních multimediálních produktů.

"S potěšením Vám oznamuji, že společnost byla definitivně schválena a můžeme svojí činnost zahájit podle plánu," říká Katsumi Ihara, Prezident společnosti Sony Ericsson Mobile Communications. "Společnost tvoří 3500 zaměstnanců, kteří se chtějí podílet na tvorbě nové významné společnosti a chtějí v průběhu příštího roku uvést na trh první výrobky.", tvrdí pan Ihara.

28. srpna společnosti Telefonaktiebolaget LM Ericsson a Sony Corporation podepsaly smlouvu a daly tak za vznik společnosti Sony Ericsson Mobile Communications - společnosti se společnou majetkovou účastí. 11. září, představenstva obou společností oznámila, že jejich příslušná představenstva schválila vznik podniku se společnou majetkovou účastí, který se bude zabývat mobilními telefony. Prezidentem společnosti Sony Ericsson Mobile Communications je pan Katsumi Ihara a výkonným viceprezidentem a ředitelem prodeje a marketingu byl jmenován Jan Wäreby.

Sony Ericsson dne 1. října zveřejnila také své logo a obchodní značku. Obchodní značka společnosti je Sony Ericsson a je dokládána symbolem ohnivé, organické zelené barvy. Společně tak reprezentují představu a ambice společnosti spolu se vším co Sony Ericsson chystá pro své zákazníky.

Sony Ericsson Mobile Comminications AB nabízí výrobky mobilní komunikace všem lidem, kteří dokážou ocenit možnosti vlivné technologie. Společnost vznikla v roce 2001 spojením dvou inovačních mateřských společností, v jejichž úspěších by ráda pokračovala. Sony Ericsson vytváří hodnoty pro své zákazníky vyžitím nových způsobů multimediální komunikace. Vedení společnosti sídlí v Londýně, a zaměstnává 3500 zaměstnanců po celém světě, kteří se zabývají výzkumem, vývojem, designem, prodejem, marketingem , distribucí a supportem.

 www.ericsson.com
tisková zpráva

Článek ze dne 30. října 2001 - úterý