logo itpoint.cz

Sony startuje mobilní hry s Vodafone

Skupina Vodafone si plácla v pondělí na alianci s divizí počítačových her Sony PlayStation.

Skupina Vodafone si plácla v pondělí na alianci s divizí počítačových her Sony PlayStation, která bude dláždit cestu pro dlouhodobou spolupráci na mobilních telefonních hrách. Firmy budou zkoumat způsoby, jak "prodloužit prožitek z PlayStation do prostředí mobilních telefonů Vodafone".

Toto by nejprve obsahovalo pro zákazníky Vodafone možnost připojit jejich telefony do svých herních konzolí PlayStation a získávat rady a tipy PlayStation pomocí textových zpráv a služeb bezdrátového internetu. Ještě zajímavější je náznak obou společnosti o širší alianci, která by mohla poskytovat hry přes mobilní sítě třetí generace (3G ). Partneři předpokládají, že jak se jejich vztah rozvine, jejich zaměření se rozšíří a zahrne vývoj i nových herních prostředí a softwarových aplikací.

 Sonz & PlayStation

"Je to první cihla ve velmi vzrušujícím a dlouhodobém partnerství ... věříme, že pomůže připravit naši bezdrátovou herní strategii," řekl v prohlášení Paul Donovan, obchodní ředitel Vodafone UK Ltd. Prezident Sony Computer Entertainment Europe Chris Deering dodal: "jsme velmi zaujati tím, co by toto mohlo znamenat pro oblast her mezi spoluhráči a informační služby, jak se širokopásmové přenosy šíří na celulární frontu."

Mobilní telefonní společnosti mají za to, že zábava a herní služby jim pomohou kompenzovat jejich obrovské investice do licencí 3G, a tak se dá očekávat, že budou častěji vyhledávat pomoc od společností jako Sony. Vodafone a Sony chtějí nejprve spustit služby v Británii se záměrem rozvinout je potom v Evropě a pak v zbytku světa.

Článek ze dne 15. února 2001 - čtvrtek