logo itpoint.cz

Soumrak GSM bran se zase o něco přiblížil

Uplynul týden a ze zdánlivě kamenné sazby "na věčné časy" za volání z pevné do mobilní sítě se drolí další kusy

Alternativní telekomunikační operátor Aliatel následuje dominantního operátora Český Telecom a stejně jako on se rozhodl k výraznému snížení cen hovorů z tzv. pevných linek do sítí všech tří mobilních operátorů. "Od 1. července zlevňujeme hovory až o 30 procent,"sdělila mluvčí společnosti Martina Kemrová.

Je zřejmé, že oznámení Českého Telecomu, učiněné přesně před týdnem, nezůstalo bez odezvy. Zde je náš článek. I další operátor Kiwwi nabídne svým zákazníkům zlevnění meziměstských hovorů i hovorů do mobilních sítí. Jde o logický krok, pokud mají zůstat alternativní operátoři pro své zákazníky zajímaví. Jejich prostor je také zúžen o poplatky za místní spojení, pokud k přístupu využívají přístupové číslo v síti Českého Telecomu. To je bude nutit srazit propojovací poplatky mobilním operátorům skutečně nízko. Po týdnu tak krok Českého Telecomu má další zajímavé efekty.

Cena za minutu hovoru v rámci služby Aliatelu Business Call Direct se snižuje z 7,90 na 6,30 korun, u služby Business Call Smart z 6,50 na 4,60 korun (bez přístupového poplatku). I nadále jsou hovory zpoplatňovány po sekundách.

Stejně jako v případě Českého Telecomu jde i ze strany Aliatelu o jednostranný krok, který firma učinila nezávisle na jednáních s mobilními operátory o ceně za volání z mobilních sítí na pevné linky. "Podle našeho názoru jsou náklady za propojení, které nyní požadují mobilní operátoři,neopodstatněně vysoké. Věříme, že i z jejich strany dojde k významnému snížení," dodal marketingový ředitel Aliatelu Aleš Růžička.

Další novinkou Aliatelu je snížení cen meziměstských hovorů u služby Business Call Direct ze 3,10 korun na 2,85 korun za minutu. Zároveň budou zákazníci moci od 1. července do 31. srpna v rámci letní nabídkové akce získat službu Business Call Smart s nulovými zřizovacími poplatky.

Článek ze dne 29. června 2001 - pátek