logo itpoint.cz

SpeechWorks nabízí firmě Lernout Hauspie Speech Products N.V. odkup technologií

Podle podmínek nabídky chce firma SpeechWorks International nadále podporovat některé nejlepší technologie od firmy L&H. Kromě toho by společnost měla zájem o provozování technologického centra v Belgii.

BOSTON 24. října (PROTEXT/Businesswire) - Společnost SpeechWorks International Inc.(index Nasdaq:SPWX), přední globální společnost v oblasti technologií na rozpoznávání hlasu a převodu textu do hlasové podoby (tzv. TTS technologie), včera nabídla odkup některých technologií a částí firmy Lernout & Hauspie Speech Products N.V (L&H).

Dle podmínek nabídky chce firma SpeechWorks International nadále podporovat některé nejlepší technologie od firmy L&H. Kromě toho by společnost měla zájem o provozování technologického centra v Belgii. Celková hodnota transakce činí 12,2 milionu dolarů a zahrnuje akcie firmy SpeechWorks a hotovost.

Společnost Lernout & Hauspie je nyní v konkursu. Do konkursu v USA se firma na vlastní návrh dostala v loňském roce a v současné době je v konkursu také v Belgii.

O společnosti SpeechWorks

Díky technologiím společnosti SpeechWorks(R) je možné provádět různé úkony a finanční operace pouze pomocí klasického či mobilního telefonu. Veliké nadnárodní společnosti, jako například Amtrak, Microsoft, U.S. Internal Revenue Service a Yahoo!, používají technologie od firmy SpeechWorks pro zajištění lepších služeb pro své zákazníky po celých 24 hodin denně. Firma SpeechWorks (index Nasdaq: SPWX) má více než 100 partnerů na celém světě a dodává technologie pro rozpoznávání lidského hlasu a technologie pro převod textu do zvukové podoby.

Více informací o produktech, službách a jedinečném zákaznickém programu SpeechWorks Here(RM)Guarantee získáte na serveru http://www.speechworks.com

 http://www.speechworks.com

Článek ze dne 26. října 2001 - pátek