logo itpoint.cz

Společnost Alcatel dosáhla rekordu 300 milionů instalovaných linek

18% všech digitálních linek na světě je připojeno prostřednictvím technologie Alcatel. Veřejné ústředny typu Alcatel 1000 byly zavedeny ve více než 145 zemích na pěti kontinentech a využívá je více než 700 regionálních, národních a mezinárodních operátorů.

Paříž, 20. září 2001 – Společnost Alcatel (Paříž: CGEP.PA a NYSE: ALA) oznamuje, že v polovině září 2001 dosáhla nového rekordu – přes 300 milionů instalovaných digitálních ekvivalentních linek*. Alcatel je průkopníkem v oboru digitálního switchingu a největší množství - 18% všech digitálních linek na světě je připojeno prostřednictvím technologie Alcatel. Veřejné ústředny typu Alcatel 1000 byly zavedeny ve více než 145 zemích na pěti kontinentech a využívá je více než 700 regionálních, národních a mezinárodních operátorů. Evropa se 127 a Asie se 126 miliony instalovaných linek pak představují pro společnost Alcatel největší trh.

Alcatel 1000 je výkonnou platformou pro switching s plně distribuovaným zpracováním a řízením. Její unikátní architektura zajišťuje provozovatelům sítí i koncovým uživatelům spolehlivé a kvalitní služby v oblasti hlasových a multimediálních aplikací.

Společnost Alcatel, nezpochybnitelná světová špička v oblasti ADSL, je schopna pomoci poskytovatelům služeb zdokonalovat jejich stávající sítě tak, aby dodávaly konkurenceschopné služby příští generace. Mezi tato zdokonalení patří především vysokorychlostní přístup k Internetu a přenos hlasu přes ADSL.

Variabilní architektura systému Alcatel 1000 umožňuje poskytovatelům služeb efektivně spravovat konvergovaný přenos hlasu a dat. Nejmodernější přístupové uzly značky Alcatel umožňují provozovatelům propojovat hlas i data. Tato přístupová řešení tvoří klíčový stavební kámen architektury příští generace, spojující portfolio přístupových bran společnosti Alcatel, přenosové systémy na bázi paketů a softwarové přepínání.

Prezident divize Carrier Networking společnosti Alcatel Etienne Fouques řekl : "Díky naší vedoucí pozici můžeme ovlivňovat růst na trhu širokopásmového přístupu a zároveň modernizaci trhu úzkopásmového přístupu. Technologie a globální řešení společnosti Alcatel umožňují poskytovatelům služeb zvyšovat jejich výnosy a ziskovost díky novým konkurenceschopným službám. Jedná se zejména o multimediální služby, které lze okamžitě zavést u tří set milionů námi instalovaných linek."

O řešení Alcatel 1000

Alcatel 1000 je výkonná platforma pro switching s plně distribuovaným zpracováním a kontrolou. Vyznačuje se jedinečnou architekturou poskytující provozovatelům sítí i koncovým uživatelům spolehlivé a kvalitní služby v oblasti hlasových a multimediálních aplikací. Díky vysokému stupni modularity je Alcatel 1000 výhodným řešením v celém rozsahu velikosti sítí, od velmi malých až po největší. Na funkce bohatý softwarový balík je vhodný pro rychle se měnící prostředí firem.

O produktu Alcatel 1000 MM Multimedia Multiservices

Systém Alcatel 1000 MM je multimediální multiservisní systém pro switching obsahující jádro „paketové" technologie a širokopásmová rozhraní. Systém je součástí souboru produktů společnosti Alcatel pro sítě příští generace ("Next Generation Networks" - NGN). Umožňuje provozovatelům nabízet hlasové i multimediální služby a přístup na internet. Díky systému Alcatel 1000 MM může přepínač příští generace nabídnout až 16 000 PCM** a 8 milionů BHCA***. Systém Alcatel 1000 MM umožňuje provozovatelům přeměnit bez problémů jejich stávající sítě, čímž otevírá dveře pro řešení přenosu hlasu prostřednictvím paketů a zároveň multimediální aplikace. Některými příklady jsou řešení Web Augmented Calling (WAC), služby s přidanou hodnotou pro firemní řešení "Road Warrior" nebo produkty Digital Video a Audio Services "Jukebox"

* Tento údaj zahrnuje linky koncových uživatelů i spojovací okruhy terminálových ústředen v rámci lokální sítě ** PCM - způsob propojení veřejné a pobočkové ústředny o kapacitě 2Mbit *** Busy Hour Call Attempt – informace o výkonnosti systému – udává maximální počet hovorů, které je možno sestavit za jednotku času

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. září 2001 - středa