logo itpoint.cz

Společnost Clearwave dosáhla 2 milionů zákazníků

ClearWave N.V., dceřiná společnost Telesystem International Wireless Inc. (TIW), s radostí oznamuje, že dosáhla 2 milionů zákazníků. ClearWave se v roce 2001 každý měsíc v průměru rozrůstala o 90.000 zákazníků a od 1. ledna letošního roku jich celkově získala přes 525.000.

ClearWave N.V., dceřiná společnost Telesystem International Wireless Inc. (TIW), s radostí oznamuje, že dosáhla 2 milionů zákazníků. ClearWave se v roce 2001 každý měsíc v průměru rozrůstala o 90.000 zákazníků a od 1. ledna letošního roku jich celkově získala přes 525.000.

MobiFon SA, dceřiná společnost ClearWave v Rumunsku poskytující služby pod označením Connex, dosahuje zisku téměř 50.000 zákazníků měsíčně. Na konci prvního pololetí letošního roku nabízela své služby celkem 1.462.000 zákazníkům. Connex od zahájení komerčního provozu v dubnu 1997 trvale vykazuje výjimečné výsledky jak v oblasti nárůstu počtu zákazníků, tak v oblasti finanční. V roce 2000 zaznamenal provozní zisk 64 miliony USD.

Český Mobil a. s., poskytující služby v České republice pod označením Oskar, nadále zůstává jedním z nejrychleji se rozvíjejících začínajících mobilních operátorů ve střední a východní Evropě. Oskar získal 500.000 zákazníků za pouhých 15 měsíců od komerčního zahájení provozu a k 30.červnu 2001 má 540.000 zákazníků. Od začátku letošního roku Oskar zaznamenával růst o téměř 40.000 zákazníků měsíčně, a získal tak 250.000 nových zákazníků. To od konce roku 2000 představuje nárůst o 77% .

"V době, kdy jsou telekomunikace stále intenzivněji ovlivňovány globálním ekonomickým tlakem, nás velmi těší fakt, že aktivity v Rumunsku i v České republice vykazují stabilně silný růst i při zachování dobrých finančních výsledků. Dosažení 2 milionů zákazníků je dalším důležitým mezníkem pro společnost, která zahájila poskytování služeb na bázi GSM teprve před 4 lety," řekl Al Tolstoy, prezident a generální ředitel ClearWave a Českého Mobilu a.s. "Connex i Oskar dosahují výsledků, které jsou nad naše očekávání a předpokládáme, že takové zůstanou i v průběhu letošního druhého pololetí," dodal Al Tolstoy.

Connex je vedoucím GSM operátorem v Rumunsku a předním poskytovatelem internetových služeb prostřednictvím nabídky Xnet. Connex nabízí širokou škálu služeb na bázi SMS a po úspěšném zavedení služeb WAP na konci roku 2000 připravuje komerční uvedení technologie GPRS. Connex byl publikací "Economist Group" označen za "Nejlepší společnost v Rumunsku" a značka Connex patří k nejznámějším v zemi.

Po získání licence na provozování mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. GPRS služby nyní procházejí testováním a očekává se, že budou komerčně spuštěny na podzim letošního roku, a poskytnou tak Oskarovi silnou platformu pro mobilní datové služby.

ClearWave N.V. a TIW

Společnost ClearWave N.V. je předním operátorem GSM ve střední a východní Evropě, působícím v Rumunsku prostřednictvím společnosti MobiFon S.A. a v České republice prostřednictvím Českého Mobilu a.s. Akcie ClearWave jsou obsaženy v jednotkách a obchodovány na TSE pod označením znakem "TIW.UN". ClearWave je dceřinou společností Telesystem International Wireless Inc. (TIW).

TIW je rychle se rozvíjejícím globálním mobilním operátorem s více než 4,5 milionu zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské akciové burze ("TIW") a na burze NASDAQ ("TIWI").

clearwave_logo.gif (4680 bytes)
tisková zpráva

Článek ze dne 10. července 2001 - úterý