logo itpoint.cz

Společnost eTel v TOP 100 nejúspěšnějších soukromých společností v Evropě

Investorský časopis Tornado-Insider zařadil eTel na svůj žebříček 100 nejúspěšnějších soukromých společností v Evropě Tornado 100, který představuje elitu evropských společností působících v oblasti nejmodernějších informačních technologií.

Společnost eTel Group, vedoucí poskytovatel telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu ve střední Evropě, oznámila, že jí investorský časopis Tornado-Insider zařadil na svůj žebříček 100 nejúspěšnějších soukromých společností v Evropě Tornado 100. Žebříček Tornado 100 představuje elitu evropských společností působících v oblasti nejmodernějších informačních technologií.

Časopis Tornado-Insider sestavil seznam na základě průzkumu mezi desítkami investorů, bankéřů a analytiků po celé Evropě. Společnosti, které se chtěly do seznamu kvalifikovat, musely být evropské společnosti, které ještě neprovedly počáteční veřejnou nabídku svých akcií (IPO) a které se zaměřují na informační technologie. Poté se hodnotila kvalita investorů v těchto společnostech, tržní příležitosti a schopnost a míra odhodlanosti vedení k uskutečnění všech plánů.

 generální ředitel eTel Group - Sean Melly "Jsem velmi potěšen, že se společnost eTel dostala do užšího výběru tak vznešené společnosti. Odvedli jsme ve střední Evropě hodně tvrdé práce a zařazení na tento seznam nás utvrzuje v nastoupené cestě. V lednu se společnost eTel dostala i na žebříček nejvíce se rozvíjejících společností Irish Hot 50 a toto nové uznání na evropské úrovni dává tuto skutečnost najevo před početnějším publikem," řekl k výběru Sean Melly, generální ředitel společnosti eTel Group.

"Je potěšující znovu vidět, že se do investičního sektoru vrací realismus a že již nejsou odměňovány společnosti, které si okolo sebe vytváří auru samy. Do žebříčku Tornado 100 byly vybrány společnosti, které jsou nejlépe vybaveny na existenci v současné obchodní realitě. Ocenění zdůrazňuje, že bez ohledu na tržní podmínky budou vždy platit stejné základní obchodní předpoklady. Vždycky se bude uznávat potenciál dobře financovaných společností s kvalitní obchodní strategií založenou na výnosech, které se pohybují na trhu vykazujícím růst," dodal Sean Melly.

Další informace také naleznete na http://www.tornadoinsider.com .

Informace o společnosti eTel

Společnost eTel je vedoucím středoevropským poskytovatelem telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu. Svým zákazníkům poskytuje portfolio širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb nejvyšší kvality, rychlosti a s celosvětovým pokrytím. eTel Group byla založena v červenci 1999 Seanem Mellym, výkonným ředitelem společnosti TCL Telecom, nyní WorldCom Ireland.

eTel Group se sídlem v irském Dublinu je jedinou telekomunikační společností, která se zaměřuje výhradně na středoevropský region. V současné době poskytuje své služby v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Zde také provozuje své telekomunikační sítě zaměřené na firemní klientelu. Tyto země s celkovým počtem 65 miliónů obyvatel se připravují na vstup do Evropské Unie a hodlají do konce ledna 2003 liberalizovat své telekomunikační trhy. Cílem eTel je vlastnit a provozovat nejmodernější telekomunikační infrastrukturu v středoevropském regionu, která umožní kontrolovat kvalitu, nabízet širokou paletu služeb a poskytovat klientům významné výhody v oblasti úspor nákladů.

V listopadu 2000 eTel Group dokončil první etapu investic ve výši 55 milionů EUR, která patří mezi největší irské investice prostřednictvím venture capital. Mezi investory patří Dresdner Kleinwort Benson Private Equity, Argus Capital Partners, Greenhill Capital Partners a Intel Capital.

eTel získal v prosinci roku 2000 100% podíl ve společnosti Globix, která může po obdržení licence ČTÚ pro budování a provozování veřejné telekomunikační sítě od počátku roku nabízet kompletní telekomunikační služby. eTel Group dříve vlastnila 65% podíl ve společnosti Globix, která od roku 1997 poskytuje služby více než 700 firemních zákazníků. V Praze, Budapešti a Varšavě buduje nejmodernější optické kabelové městské sítě (MANs), které následně hodlá rozšířit do 7 dalších měst v regionu. Tyto městské sítě budou připojeny na mezinárodní centrální komunikační sběrnici eTel Group ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo).

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 16. května 2001 - středa