logo itpoint.cz

Společnost Ford vsadila na komunikační architekturu HiPath firmy Siemens

Podniková komunikační infrastruktura firmy Ford bude založena na platformě IP a přinese společnosti Ford úsporu nákladů a zároveň nabídne špičkovou technologickou platformu.

Společnosti Ford Motor a Siemens Information and Communication Networks (ICN) podepsaly smlouvu o poskytování a provozování hlasové a ISDN podnikové infrastruktury a o poskytování řešení pro služby v rámci Evropy. Firma Siemens převezme stávající hlasovou komunikační infrastrukturu společnosti Ford, zmodernizuje ji a prodá společnosti Ford zpět kompletní portfolio služeb v podnikové síti. Koncern Ford tak ušetří náklady a využije přitom řadu výhod.

Společnost Ford předala firmě Siemens majetek a správu své evropské telekomunikační infrastruktury. Siemens nyní přebírá zodpovědnost za splnění komunikačních požadavků 50 000 zaměstnanců společnosti Ford.

Nová smlouva posouvá společnost Ford směrem k využívání podnikové konvergované architektury HiPath od firmy Siemens. Nová technologie umožní společnosti Ford hladký přechod na požadované služby založené na platformě IP a zavedení virtuálních a mobilních aplikací. Díky migračnímu konceptu architektury HiPath může zákazník, firma Ford zavádět ve své komunikační infrastruktuře nové konvergované služby a splnit tak náročné požadavky trhu a zároveň ochránit své stávající investice.

Podnětem k uzavření smlouvy bylo přání společnosti Ford snížit provozní náklady v Evropě a v příštích třech letech nabídnout efektivní a rozšiřitelné komunikační řešení.

"Technologie HiPath umožní společnosti Ford hladce vylepšit stávající technologie. Veškeré současné systémy budou začleněny do moderní architektury HiPath" uvedl Bernd Kuhlin, prezident firmy Siemens ICN divize Enterprise Networks v Mnichově.

Jako celosvětová společnost požadovala firma Ford, aby úspěšný kandidát byl schopen působit rovněž na světové úrovni. Společnost Siemens, která má svá zastoupení ve 190 zemích, disponovala potřebnou infrastrukturou. Projekt bude realizován v 18 evropských zemích prostřednictvím britské divize Siemens Communications Ltd. Realizace projektu se bude lišit v závislosti na místních podmínkách jednotlivých států.

Siemens v současné době přebírá kontrolu nad stávající hlasovou a ISDN infrastrukturou v 70 místních zastoupeních firmy Ford. Okamžitě začne s modernizací stávajících platforem na obvyklý standard s podporou flexibilnějších metod v celé Evropě. Řešení založené na platformě IP umožní společnosti Ford zefektivnit procesy v oblasti dopravy a služeb.

Siemens dodává firmě Ford Europe hlasové a datové vybavení již po více než deset let. Tato smlouva je významnou změnou ve způsobu správy hlasové infrastruktury společnosti Ford. Tuto příležitost využila firma Ford k porovnání jednotlivých dodavatelů v oboru a společnost Siemens z těchto srovnání vyšla jako nejlépe ohodnocený partner.

Základní informace

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům zavádět novou technologii založenou na bázi IP v hlasových a datových infrastrukturách a zároveň ochránit stávající investice. Pro konvergovaná řešení IP existuje více než 30 produktů HiPath. Patří mezi ně komunikační platformy pro IP, komunikační platformy založené na TDM, terminály IP a multimediální klienti pro PC a přístupové body, včetně bran, plášťů a terminálů pro adaptéry. Na největším veletrhu o informačních a komunikačních technologiích CeBIT 2001 představila společnost Siemens na 20 dalších novinek HiPath: nové produkty a rozšířené funkce. V současné době se společnost zaměřuje především na aplikace a řešení založená na IP, např. HiPath ProCenter pro elektronické řízení vztahů se zákazníky (eCRM) a HiPath MobileOffice, což je ucelené řešení pro mobilní aplikace a mobilní podnikání.

Více informací naleznete na adrese http://www.hipath.com

Společnost Siemens Information and Communication Networks Group (ICN) je jedním z předních poskytovatelů integrovaných hlasových a datových sítí pro podniky, operátory a poskytovatele služeb. Komplexní portfolio výrobku zahrnuje především konvergovaná řešení založená na technologii IP, řadu produktů pro širokopásmový přístup, optické přenosové sítě i podnikání v oblasti integrace, služeb a aplikací. Skupina Siemens tak z jediného zdroje nabízí kompletní řešení pro internet nové generace, který je nezbytnou podmínkou mobilního podnikání. Ve fiskálním roce 2000 společnost oznámila tržby ve výši 11.4 miliard eur a hodnota EBIT představovala 692 milionů eur. V uplynulém fiskálním roce (končícím 30.9.2000) zaměstnávala skupina ICN 53 000 pracovníku.

Další informace o ICN jsou k dispozici na adrese http://www.ic.siemens.com/networks

Ford Motor Co. je největším světovým výrobcem nákladních vozů a druhým největším výrobcem osobních automobilů a nákladních vozů. Loni prodala společnost na celém světě 7 mil. vozů svých sedmi značek. Firma Ford Motor Co. zaměstnává v továrnách, kancelářích a laboratořích přibližně 345 000 pracovníků, nabízejí služby ve více než 200 státech a území. Ford Motor Co. je také jedním z největších poskytovatelů finančních služeb prostřednictvím své divize Ford Credit.

Ford Motor Co. nabízí své služby přes 2 400 poboček v 33 zemích.

Další informace o firmě Ford jsou k dispozici na adrese http://www.ford.com

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. srpna 2001 - čtvrtek