logo itpoint.cz

Společnost Global Crossing dokončila budování celosvětové internetové páteřní sítě

Síť z optických vláken spojuje 27 zemí a více než 200 měst v Evropě, Severní a Jižní Americe a v Asii. Poslední část sítě byla budována mezi městy Lima (Peru) a částech Jižní Ameriky, ve kterých již síť funguje (Mexiko, Argentina, Brazílie, Chile, Venezuela a Panama).

Společnost Global Crossing Ltd. (index NYSE: GX), která nabízí telekomunikační řešení a služby založené na celosvětové internetové síti z optických vláken, již oznámila dokončení své páteřní sítě, která spojuje 27 zemí a více než 200 měst v Evropě, Severní a Jižní Americe a v Asii. Poslední část sítě byla budována mezi městy Lima (Peru) a částech Jižní Ameriky, ve kterých již síť funguje (Mexiko, Argentina, Brazílie, Chile, Venezuela a Panama).

Generální ředitel společnosti Tom Casey k tomu poznamenal : "Tento projekt je jedním z největších dokončených projektů z oblasti infrastruktury. V těžkých podmínkách trhu se společnosti Global Crossing podařilo vybudovat jedinečnou síť v rekordním čase a s nízkými náklady, a nyní tak budeme mít možnost nabídnout poskytovatelům připojení i koncovým zákazníkům kvalitní a rychlé připojení k internetu a telefonu na celém světě, v Asii, Americe i Evropě. Jsme zvlášť hrdí na to, že se nám podařilo tuto síť dokončit v době, kdy mnoho našich konkurentů muselo odstoupit od budování svých sítí z důvodu nedostatku finančních zdrojů. V následujících letech již nikdo nevybuduje podobnou síť."

Plán společnosti Global Crossing je finančně zcela zajištěn, včetně tří miliard dolarů (po zdanění), které firma obdrží po prodeji společnosti ILEC. Tento prodej bude dokončen 29. 6. 2001. Kromě toho se nám podařilo snížit naše náklady také v rámci existujících dodavatelských smluv. Síť, kterou jsme navrhli, zajišťujeme její správu a dozor nad ní je nejvýkonnější, nejbezpečnější a nejlevnější systém, který nám umožní poskytovat celou řadu širokopásmových služeb na celém světě pro přední světové společnosti.

Ziskovosti sítě chceme dosáhnout poskytováním služeb takového standardu, který jinde na světě nenajdete. Mezi současné zákazníky společnosti Global Crossing patří :

Kromě této páteřní sítě buduje společnost Global Crossing také rozšíření této sítě v asijské oblasti, které bylo oznámeno již dříve. Toto rozšíření připojí k páteřní síti Singapur, Malajsii a Filipíny. Toto rozšíření sítě má být dokončeno v prvním čtvrtletí příštího roku.

Společnost Global Crossing také dále provádí zavádění optických sítí v budovách.

O společnosti Global Crossing

Firma Global Crossing (index NYSE: GX) poskytuje telekomunikační služby na celém světě přes globální integrovanou optickou síť. Tato síť je dlouhá 160000 kilometrů a spojuje více než 200 měst v 27 zemích světa. Firma poskytuje své služby významným světovým společnostem, které se zabývají přenosem a správou dat. Společnost Global Crossing má pobočky v Americe (Severní i Jižní), Asii, Evropě a v Tichomoří. V Asii má firma dceřinou společnost s názvem Asia Global Crossing (index Nasdaq: AGCX). Firma Global Crossing Solutions nabízí své služby z oblasti outsourcing velkým světovým firmám. Více informací o společnosti Global Crossing najdete na serveru http://www.globalcrossing.com nebo http://www.asiaglobalcrossing.com .

Článek ze dne 25. června 2001 - pondělí