logo itpoint.cz

Společnost HighwayOne zvolila společnost Lucent Technologies pro expanzi v oblasti přístupu k síti prostřednictvím technologie DSL

V rámci této smlouvy bude společnost HighwayOne do června 2001 moci rozšířit svou nabídkou do více než 40 německých měst. V polovině tohoto roku počítá společnost HighwayOne s uvedením svých služeb ve Francii a počátkem roku 2002 ve Španělsku.

Společnost Lucent Technologies oznámila, že podepsala smlouvu se společností HighwayOne, poskytující aplikace pro vysokorychlostní internet, která chce rozšířit svou přístupovou síť na bázi DSL (Digital Subscriber Line – digitální účastnická linka) v Německu a po celé Evropě. V rámci této smlouvy, jejíž hodnota dosahuje 62 milionů amerických dolarů, společnost Lucent dodá hardwarové vybavení, včetně produktové řady koncentrátorů pro DSL přístup Stinger™, a dále software a servisní služby.

Společnost HighwayOne, dodavatel vysoce kvalitních vysokorychlostních datových řešení a služeb pro malé a střední podniky, v současné době nabízí služby DSL ve 22 německých městech pomocí multiplexorů pro DSL přístup (DSLAM) a přepínačů pro asynchronní přenosový mód (ATM) z produkce společnosti Lucent Technologies. V rámci této smlouvy bude společnost HighwayOne do června 2001 moci rozšířit svou nabídkou do více než 40 německých měst. V polovině tohoto roku počítá společnost HighwayOne s uvedením svých služeb ve Francii a počátkem roku 2002 ve Španělsku.

Do portfolia služeb společnosti HighwayOne patří dále přístup k Internetu, služby webového hostingu a housingu, vzdáleného přístupu a řešení virtuálních privátních sítí (VPN). V tomto roce chce své služby rozšířit také na širokopásmové poskytování video konferencí a službu voice over DSL (VoDSL).

"Rozšířením našich vztahů se společností Lucent jsme schopni zajistit, že naše cíle s ohledem na uvádění nových produktů budou splněny a že zůstaneme na evropské špičce poskytovatelů DSL,“ řekl Nigel Hall, výkonný ředitel společnosti HighwayOne. „Naše nedávné závazky s ohledem na francouzský a španělský trh a naše pokračující expanze v Německu jsou odrazem úspěchu, kterého jsme dosáhli v Německu a Británii, a rostoucího potenciálu, který sledujeme u vysokorychlostních datových služeb v Evropě."

"Společnost Lucent je nesmírně ráda, že může se společností HighwayOne spolupracovat na zprovozňování její celoevropské sítě a rychlém zavádění služeb zákazníkům,“ řekl François Barrault, zastupující prezident a výkonný ředitel společnosti Lucent Technologies pro region Evropy, Středního Východu a Afriky (EMEA). „Jako společnost chceme úzce spolupracovat s našimi zákazníky v regionu a na celém světě a nabízet jim naše dlouhodobé obchodní a technologický zkušenosti spolu s naším vůdčím portfoliem řešení."

Technické informace

Společnost HighwayOne bude používat koncentrátory Stinger společnosti Lucent pro přístup na bázi DSL s integrovanými funkcemi měření a testování metalických okruhů , díky nimž bude moci poskytovat širokopásmové služby prostřednictvím technologie symetrického DSL (SDSL). Technologie SDLS je obzvláště vhodná pro firemní trh, protože nabízí stejnou šířku pásma v obou směrech, což umožňuje přenos souborů stejnou rychlostí v obou směrech.

Společnost HighwayOne instaluje zařízení Stinger FS v telefonních ústřednách a systém Stinger LS s menší kapacitou ve společných lokalitách blíže zákazníkům. Systémy Stinger koncentrují provoz na linkách DSL a postupují ho páteřní síti prostřednictvím síťových switchů CBX 500™ Multiservice Wide Area Network Switch.

Páteř sítě bude řídit řešení pro správu sítě Navis Core společnosti Lucent. Celosvětová servisní organizace společnosti Lucent Worldwide Services bude společnosti HighwayOne při její evropské expanzi poskytovat služby dálkové technické podpory.

O společnosti HighwayOne

Společnost HighwayOne, evropský poskytovatel firemních služeb SDLS, nabízí firemním zákazníkům širokou paletu integrovaných řešení a produktových balíčků. Patří k nim vysokorychlostní přístup k internetu a další služby, jako je web hosting, telehousing, a zabezpečení sítí. Škála služeb se neustále rozšiřuje o technologie orientované na budoucnost, například videokonferencing, služby unified messaging, streaming media či řešení pro kancelář a domácnost.

Společnost HighwayOne uskutečňuje v Evropě agresivní strategii růstu. Společnost byla založena v roce 1996 v Británii a po období rapidní expanze bylo v roce 1999 její vedení přemístěno do Německa. Pobočky HighwayOne France v Paříži a HighwayOne Spain v Madridu byly založeny počátkem roku 2001. Počítá se s dalšími strategickými akvizicemi a zakládáním nových zastoupení na vybraných evropských trzích.

Společnost HighwayOne je jedním z průkopníků vysokorychlostního internetu v Německu. Kanceláře v Mnichově, Frankfurtu nad Mohanem, Hamburku, Düsseldorfu, Norimberku a Stuttgartu jsou zárukou optimálního přístupu k zákazníkům v rámci přímého prodeje. Zákaznické středisko kromě toho poskytuje čtyřiadvacetihodinovou podporu. Celoněmecká páteřní síť zajišťuje bezchybný provoz a vysoké rychlosti datových přenosů pomocí technologie SDSL (symetrická digitální účastnická linka), která nabízí mnohem rychlejší přístup k internetu než systémy ISDN. Společnost v současné době zaměstnává 260 zaměstnanců. Výkonným ředitelem celé skupiny a ředitelem pro Německo je Nigel Hall, který dříve zastával funkci ředitele u společností Xpedite a Biosym.

O společnosti Lucent Technologies

Společnost Lucent Technologies projektuje a vyrábí systémy, software, hardware a služby komunikačních sítí příští generace pro poskytovatele služeb a podniky. S podporou výzkumu a vývoje laboratoří Bell Labs se společnost Lucent Technologies zaměřuje na nejperspektivnější oblasti, jako jsou infrastruktura širokopásmového a mobilního internetu, komunikační software, polovodiče a optoelektronika pro komunikace, podniková řešení pro internet spojující privátní a veřejné sítě, profesionální síťové návrhy a poradenské služby.

Další informace o společnosti Lucent Technologies jsou k dispozici na internetové adrese www.lucent.com

 www.lucent.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 28. března 2001 - středa