logo itpoint.cz

Společnost HP představila široké spektrum systémů, služeb a řešení na bázi procesorů Itanium

Řešení společnosti HP na bázi procesorů Itanium otevírá firmám cestu k příští generaci počítačových technologií

Společnost Hewlett-Packard, spolutvůrce architektury Intel Itanium, představila široké spektrum systémů, služeb a řešení na bázi procesorů řady Itanium (Itanium Processor Family - IPF), které umožní uživatelům snadný přechod k technologiím založeným na architektuře Itanium, výběr z různých operačních systémů, a ochrání jejich investice do informačních technologií. Prvními produkty společnosti HP na bázi technologie Itanium jsou HP Workstation i2000 s možností osazení dvěma procesory, HP Server rx4610 až s čtyřmi procesory a HP Server rx9610 až s 16 procesory.

HP-UX je v současné době jediný 64-bitový systém UNIX, který nabízí kompatibilitu binárních softwarových aplikací zákazníkům přecházejícím z Reduced Instruction Set Computing (RISC) na architekturu Itanium. Systém
HP-UX je optimalizován pro použití s architekturou Itanium a nabízí i do budoucna zákazníkům výkon, možnosti rozšíření a spolehlivost, na něž jsou u HP-UX zvyklí. Společnost HP nabízí v současnosti jako jediná hardware na bázi RISC, který lze upgradovat na IPF bez nutnosti rekompilace.

Za účelem ochrany prostředků investovaných do přechodu na technologii Itanium je do budoucna plánován program ochrany investic pro zákazníky, kteří uvažují o nákupu procesoru Itanium příští generace (s pracovním názvem McKinley). Společnost HP hodlá odměnit zákazníky, kteří si nyní zakoupí současné systémy Itanium a v budoucnu je nahradí novými systémy Itanium společnosti HP.

Motivaci a pomoc nezávislým prodejcům softwaru (ISVs - independent software vendors) při přechodu na systémy na bázi Itanium nabízí program Designing the Future společnosti HP, který přináší marketingové a technické informace, služby, a podporu umožňující zavádění řešení HP-UX, Windows a Linux.

Za účelem rozšíření technologie IPF spolupracuje společnost HP s předními firmami v oboru – např. s Oracle® Corp. Podpora platforem společnosti HP na bázi technologie Itanium ze strany značky Oracle by měla urychlit rozšíření architektury Itanium v rámci předních podnikových aplikací. Systémy s technologií Itanium společnosti HP by měly být na českém trhu koncem června letošního roku.

Článek ze dne 31. května 2001 - čtvrtek