logo itpoint.cz

Společnost InWay získala telekomunikační licence

InWay a.s. oznamuje, že obdržela od Českého telekomunikačního úřadu Telekomunikační licenci ke zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě a Telekomunikační licenci k poskytování veřejné telefonní služby prostřednictvím veřejné pevné telekomunikační sítě.

Společnost InWay oznamuje, že obdržela od Českého telekomunikačního úřadu Telekomunikační licenci ke zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě a Telekomunikační licenci k poskytování veřejné telefonní služby prostřednictvím veřejné pevné telekomunikační sítě. Podle zákona o telekomunikacích č. 151/2000 Sb. se tak teď stává možným alternativním telefonním operátorem a rozšíří nabídku svých stávajících služeb.

Základem telefonní sítě společnosti přirozeně zůstává současná IP-síť, v níž bude InWay používat moderní technologii softswitche. Softswitche jsou počítače zapojené do IP-sítě, které softwarově realizují funkce klasické telefonní ústředny včetně funkcí propojovacího protokolu SS7. Ideálně propojují telefonní a datovou síť. Společnost InWay tedy může díky flexibilní technologii softswitche nabízet nejmodernější hlasové služby.

InWay, známá zvláště jako poskytovatel bezdrátového připojení k Internetu (City.Way), nabízí svým zákazníkům již téměř rok telefonování po Internetu pomocí technologie Voice over IP (VoIP).

Telefonování po Internetu je cenově výhodnější než klasické volání, protože využívá místo klasické hlasové telefonní sítě levnější síť datovou, přitom není o nic složitější než běžné užívání telefonního přístroje a kvalita spojení je srovnatelná. Internetová telefonie umožňuje dovolat se na kteroukoli pevnou linku či mobilní telefon, samozřejmě lze posílat i faxové zprávy. Společnost InWay také nabízí vybudování internetové virtuální privátní sítě pro přenos vnitropodnikových hovorů.

Služby telefonování po Internetu, které InWay již nabízí

O společnosti InWay

Společnost InWay vstoupila na telekomunikační trh v roce 1997 jako poskytovatel služeb Internetu (ISP) a obsahu Internetu (ICP). Věnuje se všem typům služeb souvisejících s Internetem, svým zákazníkům nabízí komplexní řešení, sleduje a vyvíjí nové technologie. Specializuje se na bezdrátové připojení k Internetu, stálá nabídka obsahuje však samozřejmě také připojení pevnými a komutovanými linkami, návrh a tvorbu informačních systémů, VPN, videokonference, živé vysílání po Internetu a zpracování a grafické návrhy stránek WWW. Nově InWay poskytuje i zálohování dat po Internetu a reklamní systém – prostor pro moderní prezentaci firem na stránkách WWW. Součástí služeb zákazníkům je i zabezpečení sítí včetně podpory uživatelů a kvalitního servisu. Propojení s českými poskytovateli umožňuje členství v NIX.CZ a linka s TEN-155 CZ. InWay se v únoru 2000 stala oficiálním obchodním partnerem švédské firmy Telia pro produkt Telia IP Transit Service. Tato služba je určena pro sekundární poskytovatele Internetu a velké společnosti, které chtějí využívat výhod řešení ”dual homing” autonomních systémů. InWay a Telia tak rozšiřují nabídku na českém trhu v této oblasti. Za tímto účelem je zřízena linka do sítě TeliaNet. Nejnovější službou je poskytování hlasových služeb přes internetový protokolol – Voice-over-IP – nabízející výhodné telefonování do zahraničí (služba Call.Way).

 www.inway.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 4. září 2001 - úterý