logo itpoint.cz

Společnost Kiwwi mezi prvními 25 firmami v TOP 100 nejúspěšnějších evropských společností

Společnost Kiwwi CEE holding AG, se umístila mezi prvními 25 firmami na žebříčku soukromých společností UpStart Europe 2001.

Investorský časopis Tornádo - Insider začátkem května publikoval každoroční UpStart Europe 2001, vyhlášení TOP 100 nejúspěšnějších soukromých společností z oblastí moderních digitálních a informačních technologií. Společnost Kiwwi CEE holding AG, se umístila mezi prvními 25 firmami.

Jaromír Babinec, ředitel společnosti Kiwwi pro Českou Republiku k tomuto významnému ocenění říká:"Pro společnost Kiwwi je umístění mezi nejlepšími 25-ti start-upy v Evropě velkým úspěchem a povzbuzením v našich aktivitách na poli telekomunikací a Internetu. Znamená to také další potvrzení důvěry v naše schopnosti a podnikatelský záměr, které přichází od investorské komunity krátce po úspěšném uzavření druhého kola financování v celkové částce 41 milionů Euro. Ukazuje se, že i přes všeobecně obtížnou situaci sektoru telekomunikací na finančních trzích jsou inovace, rychlost a schopnost Kiwwi dosahovat pozitivních výsledků náležitě oceněny."

Časopis Tornádo - Insider sestavuje žebříček nejúspěšnějších evropských společností na základě průzkumu mezi evropskými investory, analytiky a bankéři a na základě poznatků a informací redakce tohoto magazínu. Mezi hlavní externí hodnotitele z se řadí experti jako Aaron Brown ze společnosti Merrill Lynch International, Anne-Marie Roussel ze společnosti Gartner Group and Sven Lung ze společnosti ETF Group. Společnosti kvalifikované do seznamu prokázaly neotřelé nápady a vize, schopnost dostát plánovaných výsledků a mimořádný vliv na celosvětový rozvoj informačních technologií.

Kiwwi CEE Holding AG

Společnost Kiwwi CEE Holding AG založili v srpnu 2000 Oliver Schmalholz, Arnaud Enée a Chuck DeHont s podporou dr. Georga Serentschyho, ředitele firmy Arthur D. Little v Rakousku, se základním kapitálem převážně od amerických investorů, kteří rovněž spoluinvestovali v druhém kole financování. Společnost Kiwwi CEE Holding AG má základní kapitál 42.5 milionu Euro.

Komerční uvedení Kiwwi na trh proběhlo 1. září 2000 v České republice http://www.kiwwi.cz , v Maďarsku http://www.kiwwi.hu a na Slovensku http://www.kiwwi.sk o měsíc později.

Kiwwi nabízí malým a středním podnikům levnější mezinárodní a vnitrostátní telefonní hovory do pevných a mobilních sítí. Další nabízenou službou je bezplatné připojení k Internet prostřednictvím portálu www.kiwwi.cz . Hlasových telekomunikačních služeb Kiwwi využívá přes 4000 firem a připojení na internet více než 150000 uživatelů.

 www.kiwwi.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 23. května 2001 - středa