logo itpoint.cz

Společnost Nextra získala certifikát Cisco Powered Network

Nextra Czech Republic s.r.o. opět potvrdila svůj cíl poskytovat maximálně bezpečné a spolehlivé služby. Pro svou síť i řešení získala certifikát Cisco Powered Network.

Nextra Czech Republic s.r.o. opět potvrdila svůj cíl poskytovat maximálně bezpečné a spolehlivé služby. Pro svou síť i řešení získala certifikát Cisco Powered Network.

Jedním ze základních prvků celosvětové sítě sítí jsou i produkty společnosti Cisco, která je ve svém oboru jasným vůdcem. Takřka všechny informace, jež proudí Internetem se k adresátům dostávají díky směrovačům Cisco. Avšak ne každý, kdo využívá produktů této společnosti může nést označení Cisco Powered Network.

Oficiální dokument firmy Cisco o tomto certifikátu říká :

Even Reitan, generální ředitel společnosti Nextra Czech Republic s.r.o., u příležitosti předávání certifikátu řekl : "Jsme potěšeni, že můžeme našim zákazníkům nabídnout tu nejvyšší možnou kvalitu služeb i sítě, která je nyní navíc garantována certifikátem Cisco. Nextra, která je vedoucím internetovým poskytovatelem na českém trhu, neustále zvyšuje kvalitu svých služeb a certifikát Cisco Powered Network nám pomáhá ujistit naše zákazníky, že se nám daří tento cíl naplňovat."

Udělení Cisco Powered Network společnosti Nextra Czech Republic s.r.o. jen podtrhuje společné zaměření obou firem. Tím je využití širokopásmových IP sítí k poskytování rozšířené nabídky konektivitních i aplikačních služeb. Cisco totiž stejně jako Nextra řídí své kroky s přesvědčením, že IP sítě jsou základem pro poskytování chytrých služeb, které zákazníkům mohou nabídnout strategické výhody. Mimo jiné můžeme díky tomuto užšímu spojení se společností Cisco na trh uvádět nová řešení rychleji a ve více provedeních.

 www.nextra.cz
tisková zpráva

Nextra plánuje nabídku i připojení pomocí EuroISDN 30. Společnost hodlá nabídnout pronájem své infrastruktury, a to ve všech městech, v nichž vybuduje svou síť. "Produkty nabídneme telekomunikačním operátorům a internetovým providerům, nikoli přímo koncovým zákazníkům", upřesnil generální ředitel. Společnost hodlá připojit na svou síť všech 26 českých měst nad 50 tisíc obyvatel.

Nextra Wireless s r.o. je součástí norského holdingu Telenor AS, který se zaměřuje zejména na oblast mobilních, internetových a satelitních sítí. Telenor působí ve více než 30 zemích světa, zaměstnává 22 tisíc lidí a v roce 1999 zaznamenal obrat ve výši 3,9 miliardy USD. Nextra Wireless se koncentruje na pronájem přístupové infrastruktury pro řešení problému tzv. "poslední míle" poskytovatelům internetového připojení a telekomunikačním operátorům.

Článek ze dne 7. března 2001 - středa