logo itpoint.cz

Společnost Siemens představuje své nové DECTové řešení pro domácnost

Gigaset 4010/15 je jedním z nejmenších a nejlehčích telefonů ve své třídě a první DECT telefon se samostatnou základnovou stanicí, kterou lze snadno schovat. Kombinuje jedinečný design a vylepšené funkce, včetně vibračního vyzvánění, hlasového vytáčení a možnosti hlasitého hovoru.

Skupina Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) v pondělí uvedla na trh bezšňůrový telefon Siemens Gigaset 4010/4015 Micro (typ 4015 v sobě začleňuje integrovaný záznamník). Gigaset 4010/15 je jedním z nejmenších a nejlehčích telefonů ve své třídě a první DECT telefon se samostatnou základnovou stanicí, kterou lze snadno schovat. Kombinuje jedinečný design a vylepšené funkce, včetně vibračního vyzvánění, hlasového vytáčení a možnosti hlasitého hovoru.

Nezávislost tohoto telefonu na základnové stanici nabízí uživatelům obrovskou svobodu, protože mohou řídit všechny funkce přímo z přenosného sluchátka. K jedné základnové stanici lze přihlásit až šest přenosných sluchátek – a každé toto sluchátko může být současně přihlášeno ke čtyřem základnovým stanicím. Použití funkcí vysílačky a dětského telefonu (až do 300 metrů) je velice snadné a není zpoplatněno žádnou částkou za využití linky. Vnější linka přitom může při tom být stále využívána.

Hlasové funkce umožňují (u osob uložených v paměti) hlasové vytáčení a také hlasové oznámení jména volajícího. Telefon je schopen uchovat v paměti až 20 jmen. Funkce SMS umožňuje posílání krátkých textových zpráv na základě nabídky v přenosném sluchátku do jiných telefonů Gigaset 4000 Comfort nebo Micro v pevné síti (pokud to podporuje operátor) a jakémukoliv mobilnímu telefonu v síti GSM.

Nahrávací čas záznamníku v telefonu Gigaset 4015 Micro je 15 minut při optimální kvalitě zvuku. Po uplynutí této doby (je-li například uživatel na dovolené) je možné vytvořit nahrané oznámení, které podá volajícím informace, aniž by byla delší nepřítomnost domácnosti nějak znatelná.

Přenosné sluchátko má funkci schůzek a CLIP (Caller Line Identification Presentation – identifikace volajícího – závisí na zemi a síti), která umožňuje uživatelům identifikovat volající. Podsvětlený displej (podsvětlený je i klávesový číselník) ukazuje dobu trvání a vyúčtování každého hovoru. Ukazatel LED upozorní uživatele na příchozí hovory a zprávy během hovoru s jinou osobou.

Mimo 15 hodin hovoru a 250 hodin pohotovostního času přenosné sluchátko nabízí telefonní seznam pro 200 záznamů a funkcí upozornění na výročí. Při aktualizaci z Gigaset 3000 Comfort nebo Micro nebo jiného Gigaset 4000 Comfort je možné přenést do Gigaset 4000 Micro celý telefonní seznam.

Uvedení tohoto bezšňůrového přístroje je světovou premiérou, informace o českém trhu budu k dispozici v nejbližší době.

Více informací naleznete na internetové stránce http://www.siemens.de/mobile

Divize Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí ucelenou řadu mobilních řešení, včetně mobilních zařízení, infrastruktury a aplikací. Mezi zařízení patří mobilní telefony, bezdrátové moduly, bezšňůrové telefony a výrobky pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury zahrnuje ucelenou řadu mobilních síťových technologií GSM, GPRS a UMTS. K aplikacím patří mobilní služby určené pro jednotné zpracování zpráv (Unified Messaging), mobilní platby a služby založené na určení polohy. Ve fiskálním roce 2000 (který skončil 30. září 2000) divize IC Mobile vykázala tržby 9 miliard EUR a zisk před zaplacením úroků a zdaněním (EBIT) ve výši 758 miliónů EUR. Skupina na celém světě zaměstnává 29 840 lidí (k 31. březnu 2001).

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 11. září 2001 - úterý