logo itpoint.cz

Společnost Siemens získala kontrakt na dodávku vybavení DSL v Polsku

Siemens Information and Communication Networks Group získal kontrakt od polského operátora Telekomunikacja Polska S.A. (TP S.A.) na dodávku technologie DSL (Digital Subscriber Line).

Siemens Information and Communication Networks Group získal kontrakt od polského operátora Telekomunikacja Polska S.A. (TP S.A.) na dodávku technologie DSL (Digital Subscriber Line). Ta umožní TP S.A. nabídnout svým zákazníkům nové služby. Společnost TP S.A. v Polsku poskytuje širokopásmové připojení přes síť svojí divize Polpak – T založené ve Varšavě. Kontrakt se týká dodávky a instalace DSL produktů jak pro síťové operátory, tak pro jednotlivé zákazníky. Společnost Siemens bude také odpovědna za servis a údržbu.

V první fázi, bude 10 vybraných lokalit ve Varšavě vybaveno zařízením Siemens Attane XpressLink DSLAM (Digital Subscriber Line Access Multiplexer). DSLAMy jsou přístupová zařízení v místních ústřednách pro širokopásmové síťové spojení s technologií DSL. Společně přenášejí data a hlas od koncových uživatelů linek DSL do místních ústředen a předávají je do páteřní části sítě. Kromě systémů Attane XpressLink, bude Siemens dodávat ADSL Ethernet bridge/routery od společnosti Efficient Networks, (nedávná akvizice firmy Siemens) pro účastnickou stranu. Tyto přístroje jsou známy jako Customer Premises Equipment (CPE) a umožňují vysokorychlostní připojení na internet.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 4. července 2001 - středa