logo itpoint.cz

Společnost Speednames zahajuje registrace internetových domén s interpunkčními znaky evropských jazyků

Nová služba umožňuje firmám i individuálním zájemcům chránit své domény s interpunkčními znaky evropských jazyků. Blíží se další přelomové období - budou zahájeny registrace domén i s národními znaky dalších jazyků. Mezi nimi je i čeština a slovenština.

Společnost Speednames, přední firma zabývající se registrací internetových domén, dnes oznámila, že zahájí registraci vícejazyčných internetových domén s interpunkčními znaky evropských jazyků.

Tyto domény budou obsahovat interpunkční znaménka daného jazyka a přípony .com, .net či .org. Vlastní domény budou například tohoto tvaru : http://www.áěščřžáíčř.com .

Registrace domén v čínštině, japonštině a korejštině s příponami .com, .org a .net byla zahájena již v listopadu 2000 a setkala se s obrovským úspěchem (700000 registrací během prvních pěti týdnů). Nyní bude možné provádět registrace těchto domén i s novými znakovými sadami evropských jazyků.

Zahájení registrací bude možné od 26. února 2001, jak uvedla firma VeriSign Global Registry Services, která testuje tato nová doménová jména.

Lars Jensen, oblastní ředitel společnost Speednames, k tomu poznamenal: "Společnost Speednames neustále rozšiřuje svoji nabídku v oblasti domén prvního řádu, a díky tomu mohou firma Telcos, poskytovatelé připojení a internetové portály poskytovat svým zákazníkům již 115 různých typů domén prvního řádu. Díky tomu nabízíme nejširší paletu domén na světě a rozšíření našich služeb o znakové sady evropských jazyků je jenom dalším příspěvkem, kterým chceme pomoci našim partnerům zlepšovat nabídku jejich služeb pro zákazníky.

Firma Speednames předpokládá, že se tato nová služba rozšíří především v Evropě a že z této služby bude profitovat většina evropských partnerů společnosti. Zavést nový systém registrací pro domény je velice nákladné a časově náročné, ale firma Speednames nabídne svým partnerům řešení, které jim umožní okamžitě zahájit nabízení a registraci těchto domén a tím i ihned uspokojovat své zákazníky.

V současné době je společnost Speednames jedinou evropskou firmou v oblasti doménových registrací, která má od VeriSign Global Registry Services oprávnění nabízet registrace se znakovými sadami evropských jazyků. Firmy věnují doménovým jménům velikou pozornost a chrání je jako značky či loga. Odhaduje se, že za tři roky bude registrováno více než 250 miliónů domén.

O společnosti Speednames

Firma Speednames byla založena v roce 1999 a stala se nejpokročilejší firmou v oblasti registrace internetových domén. Firma nabízí více než 115 druhů domén prvního řádu. Nedávno firma zavedla možnost registrace doménových jmen v čínštině, korejštině a japonštině. Firma Speednames má více než 50 partnerů z řad významných poskytovatelů internetu, internetových portálů a firmy Telcos. Firma Speednames je také členem konsorcia Afilias, které bylo vybráno organizací ICANN, jako správce doménových jmen s příponou .info. Firma nedávno zahájila registraci domén 3. - 7. řádu s příponami .info, .biz a .name.

Více informací získáte na adrese http://q.Speednames.com .

Pro další informace prosím kontaktujte :

http://www.speednames.com

tisková zpráva

Článek ze dne 23. února 2001 - pátek