logo itpoint.cz

Společnost Tiscali oznámila zahájení interaktivní abonentní služby pro zájemce o digitální hudební nahrávky

Tiscali je první společností v Evropě, která oznámila zahájení interaktivní abonentní služby pro zájemce o digitální hudební nahrávky. Zahájení provozu této služby se plánuje na polovinu prosince 2001.

Londýn, 23. listopadu 2001 - Tiscali, vedoucí nezávislá internetová komunikační společnost v Evropě, dnes oznámila, že spojila své síly s předním distributorem digitálních hudebních nahrávek, společností OD2, se kterou uzavřela dohodu o společném zahájení provozu interaktivní služby v oblasti on-line prodeje hudebních nahrávek pod názvem "Tiscali Music Shop".

Nová služba bude založena na platformě vyvinuté společností OD2 a uživatelům společnosti Tiscali umožní přístup k rozsáhlé knihovně hudebních nahrávek a videoklipů od celé řady hudebních vydavatelství patřících mezi ty největší na světě. Služba poskytne bezpečnou distribuci nahrávek od vedoucích světových nahrávacích firem, jako jsou společnosti BMG, EMI, Telstar, Mushroom, Realworld Records a V2. Společnost OD2 také vyjednala průlomovou dohodu s AIM, která jejím členům umožní zařadit do nabídky pro tuto službu také jejich repertoár, přičemž AIM reprezentuje přes 500 nezávislých hudebních vydavatelství.

Tiscali je první společností, která zavádí tento druh služby s tak rozsáhlou a prestižní nabídkou nahrávek a v celoevropském měřítku. Od poloviny prosince bude "Tiscali Music Shop" k dispozici v evropské verzi a také v lokální italské verzi. Evropská verze bude zpočátku provozována v angličtině a postupně bude v co nejkratší době převedena i do jazyků všech 15 zemí, na jejichž trzích společnost Tiscali působí.

Tiscali Music Shop nabídne příznivcům hudby tři různé služby :

  1. Stahování nahrávek k trvalému užívání - uživatelé si mohou prohlížet obsah hudební knihovny a za poplatek si stahovat kopie určitých nahrávek nebo kompilací. Stažené kopie jsou následně přenositelné a lze je vypálit na CD nebo nahrávat na přenosné přehrávače.

  2. Měsíční hudební programy - uživatelé si mohou předplatit určité hudební programy, jako například výběr populární a rockové hudby, nebo programy zaměřené na jiné hudební žánry, jako je house, jazz, světová hudba, hip-hop atd. V rámci této služby uživatel obdrží nejméně jednou za měsíc aktualizovaný přehled programů, ve kterém budou uváděny nové hudební nahrávky a videoklipy. Nahrávky si uživatelé mohou přehrávat formou streamu nebo si je stahovat (po dobu 30 dnů). Uživatelé mají k hudebním programům neomezený přístup po dobu 30 dnů.

  3. Osobní seznam - měsíční předplatné umožňuje přístup k celé knihovně a uživatelé si mohou vybrat nahrávky do svého osobního seznamu o pevně stanovené velikosti. Nahrávky z osobního seznamu si uživatelé mohou přehrávat formou streamu nebo si je stahovat. Nahrávky jsou v seznamu k dispozici pouze po dobu 30 dnů a uživatelé si mohou vybírat nové nahrávky, jakmile platnost původně vybraných nahrávek vyprší.

Výše předplatného začíná od 7 eur měsíčně.

Uživatelé budou moci předplatné platit on-line prostřednictvím své kreditní karty nebo pomocí unikátní karty NetCard od společnosti Tiscali, což je předplacená karta pro drobné platby realizované on-line.

Všechny nahrávky a videoklipy nabízené v rámci této služby jsou kódovány ve formátu Windows Media Audio od společnosti Microsoft a jsou zabezpečeny pomocí technologie DRM od společnosti Microsoft. Cílem je nabídnout tyto služby všem klientům společnosti Tiscali na všech platformách a ve všech běžně používaných formátech.

Uživatelům bude také nabízen Download Manager, což je pro uživatele velmi příjemný klientský program, který automaticky spravuje proces stahování nahrávek.

V souladu se svojí strategií růstu působí společnost Tiscali jako shromažďovatel a distributor obsahu prostřednictvím své sítě pro poskytování obsahu. Touto smlouvou společnost Tiscali otevírá nahrávacím společnostem, hudebním vydavatelstvím a umělcům trh s obrovským potenciálem, který tvoří 14,5 milionu unikátních návštěvníků z celé Evropy. Je to také důležitý a hmatatelný krok kupředu ve vývoji distribuce digitálních hudebních nahrávek.

"Tato smlouva," uvedl Renato Soru, předseda představenstva společnosti Tiscali, "nám dává příležitost nabídnout našim uživatelům hudební službu vysoké hodnoty. Kromě toho znovu zvýrazňuje obrovský distribuční potenciál společnosti Tiscali a Internetu. Z tohoto projektu, který jsme vypracovali spolu s Peterem Gabrielem a Charlesem Grimsdalem, máme zvlášť velkou radost, jelikož je důkazem toho, že dvě nezávislé společnosti, jako jsou Tiscali a OD2, mohou aktivně přispět k rozvoji a růstu nové formy legální distribuce digitálních hudebních nahrávek v Evropě."

Peter Gabriel uvedl : "Spolupráce se společností Tiscali je velkou příležitostí jak pro OD2, tak pro hudbu samotnou a její tvůrce. Jakožto jeden z největších a nejrychleji rostoucích poskytovatelů internetových služeb v Evropě má společnost Tiscali skutečně celoevropský dosah. Vždy jsme se domnívali, že Internet by měl být schopen poskytovat lidem jakoukoliv hudbu si přejí a kdykoliv si přejí - Evropa má tak širokou škálu rozdílných hudebních stylů a multikulturních vlivů, kterou k mé velké radosti budeme nyní schopni zprostředkovat velmi početnému publiku."

 www.tiscali.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. listopadu 2001 - pondělí