logo itpoint.cz

Společnost TTC Tesla Telekomunikace rozšiřuje své podnikatelské aktivity

Od 1. července 2001 zahájila v Praze provoz nový telehouse "TTC Telepoint". Na ploše 900 m2 jsou nabízeny služby především telekomunikačním operátorům, internet service providerům a zákazníkům z řad podnikové sféry.

Specializované prostory telehousu byly vybudovány ve velmi krátké době a to během dvou a půl měsíce. TTC Telepoint není závislý na žádném z telekomunikačních operátorů nebo internet service providerů ani exkluzivní smlouvou ani majetkovým propojením.

TTC Telepoint nebude konkurovat stávajícím operátorům a poskytovatelům služeb ve vytváření přenosových sítí. TTC Telepoint podporuje liberalizaci trhu a umožňuje novým poskytovatelům komunikačních a informačních služeb rychlý start na trhu. Využití služeb telehousu významně redukuje velikost nezbytných počátečních investic a čas na vytvoření telekomunikační sítě.

Nezávislost (neutralita) TTC Telepoint je vítanou vlastností pro jednání o propojení sítí a služeb významných telekomunikačních operátorů v ČR. TTC Telepoint je otevřen spolupráci s dalšími vznikajícími telehousy v ČR i v zahraničí. TTC Telepoint se stal významným uzlovým bodem na mapě telekomunikačních a informačních služeb.

"Chtěli bychom pomoci ke zvýšení dostupnosti komunikačních a informačních služeb v České republice. Kromě základních služeb telehousu připravujeme služby a řešení, která by měla oslovit naše významné zákazníky a akcelerovat liberalizaci trhu.", říká ředitel projektu Jan Winzberger.

Článek ze dne 2. července 2001 - pondělí