logo itpoint.cz

Společnost Virgin Mobile očekává obchod s mobilními telefony za 1 miliardu dolarů

Společnost doufá, že uzavřel alianci v hodnotě miliardy dolarů s americkou telekomunikační skupinou Sprint, aby se tak uchytila na severoamerickém trhu mobilních telefonů.

Virgin Mobile doufá, že uzavřel alianci za jednu miliardu dolarů s americkou telekomunikační skupinou Sprint aby se tak uchytil na severoamerickém trhu mobilních telefonů. Třebaže skupina nepotvrdila uzavření obchodu za 724.6 miliónu liber, předpokládá se, že podniky dosáhly dohodu pracovat v budoucnu společně.

Mělo by jít o společný podnik 50/50, který by Virginu dal možnost vybudovat si oporu v USA, viděných jako poslední velký nezaplněný trh mobilních telefonů v rozvinutém světě. Skupina investuje asi 50 milionů dolarů pro počáteční fázi svého amerického podniku.

Očekává se jejich zaměření na zákazníky pod 35 let , se zaměřením hlavně na mladé pod 20, tedy na 25 milionů osob které budou podle očekávání vlastnit mobilní telefon v roce 2005. Mluvčí společnosti Virgin nechtěl potvrdit alianci, ale uvedl : "postupujeme s dohodou v USA a doufáme brzy učinit prohlášení."

Virgin již má mobilní alianci v Británii, podnik se společnou majetkovou účastí s Optusem v Austrálii a další se Singapur Telecomem v Singapuru, Hongkongu a jižní Koreji.

Nová dohoda by přivedla skupinu blíž k jejímu cíli provozovat po celém světě "virtuální" mobilní síť telefonů, v které se využijí současné mobilní telefonní sítě pro provozování jejich vlastních služeb. Virgin Mobile již má podobný společný podnik v Británii s mobilním operátorem One2One.

Článek ze dne 12. června 2001 - úterý