logo itpoint.cz

Společnosti Alcatel a Orange podepsaly kontrakt v hodnotě 315 milionů EUR - Alcatel dodá společnosti Orange France mobilní síť UMTS/3G

Kontrakt zahrnuje dodávku a instalaci několika tisíců uzlů Evolium (základnových stanic na bázi UMTS) a také přidruženého zařízení v průběhu následujících tří let. Součástí kontraktu je i dodávka nezbytného páteřního síťového systému UMTS a instalace ověřovací sítě.

Alcatel a France Telecom Mobile, francouzská sesterská společnost Orange S.A., která má na starost mobilní aktivity France Telecom v celosvětovém měřítku, podepsaly kontrakt na dodávku mobilní komunikační sítě třetí generace (3G/UMTS) pro Francii. Tento kontrakt, jehož hodnota se odhaduje na 315 milionů EUR (2,1 miliardy FRF), zahrnuje dodávku a instalaci několika tisíců uzlů Evolium (základnových stanic na bázi UMTS) a také přidruženého zařízení v průběhu následujících tří let. Součástí kontraktu je i dodávka nezbytného páteřního síťového systému UMTS a instalace ověřovací sítě.

Rádiové zařízení UMTS Evolium bude instalováno především v již existujících stanovištích sítě Itineris, což zajistí pokrytí poloviny severní Francie včetně Paříže a jejího okolí. Alcatel by měl začít s instalací zařízení již v druhém čtvrtletí roku 2001. Alcatel také poskytne své řešení Evolium pro páteřní síť 3G, která dokáže obsloužit až jeden milion účastníků. Řešení Evolium od Alcatelu umožní společnosti Orange France nabízet nové služby a využívat při tom dosavadních investic do stanic (BTS) a stávající sítě subsystému (NSS) Evolium. Společnost Orange France plánuje zahájení prvních služeb 3G v polovině roku 2002.

Pan Didier Quillot, CEO France Telecom Mobiles, uvedl: "Vybrali jsme si Alcatel pro jeho řešení Evolium, která dokonale vyhovují našim představám o vývoji a migraci sítě. Společnost Alcatel se intenzivně podílela na zavádění našich sítí GSM/GPRS a se svým konkurenceschopným a nadčasovým zařízením UMTS je pro nás zárukou progresivního vývoje směrem k technologii 3G."

"Jsme hrdí na důvěru, kterou nám dává společnost Orange, tedy společnost, která patří mezi nejpřednější světové operátory", doplnil pan Michel Rahier, prezident Alcatel Mobile Communication Activities. "Spoléháme na to, že zkušenosti a dovednosti společnosti Evolium SAS, která je společným podnikem Alcatel a Fujitsu, umožní společnosti Orange France upevnit postavení předního poskytovatele služeb a inovativních mobilních aplikací."

V Evropě dodává Alcatel sítě GSM/GPRS nejen pro společnost Orange ve Francii, ale také pro Mobistar v Belgii, DutchTone v Nizozemsku, Wind v Itálii, MobilRom v Rumunsku a Globtel na Slovensku. Alcatel je také dodavatelem desítek sítí pro společnost Orange na celém světě.

O společnosti Alcatel

Řešení Evolium společnosti Alcatel splňují požadavky mobilních operátorů, jako je Orange, bez ohledu na to, zda se jedná o nové sítě nebo optimalizaci stávající infrastruktury. Tato řešení zajišťují efektivní vývoj směrem k 3G s minimalizací nákladů na migraci a chrání tak investice operátorů.

Alcatel v současnosti nabízí kompletní řešení UMTS včetně rádiových systémů (UTRAN), síťových systémů (CORE) a servisní platformy. Přítomnost vývojových a podpůrných týmů Alcatel v celé Evropě představuje další klíčový prvek pro rychlý rozvoj a zvyšování konkurenceschopnosti mobilních sítí 3G.

Nabídka Alcatel v oblasti UMTS je mimořádná také z hlediska aplikací i služeb. Platformy Open Services, kde je Alcatel také světovou jedničkou, poskytují sadu aplikací umožňujících zákazníkům efektivní migraci od GSM k nové generaci služeb s přidanou hodnotou. Softwarový dům Nextenso společnosti Alcatel má vynikající jméno všude tam, kde se tvoří a spravují internetové portály a internetové obsahy nové generace.

Vytvořením Evolium SAS, společného podniku Alcatel a Fujitsu, posílila společnost Alcatel své přední postavení v oblasti mobilní infrastruktury a mobilního internetu. Evolium SAS kombinuje zkušenosti Alcatel s technologiemi GSM, GPRS, EDGE, ATM a IP se zkušenostmi Fujitsu, jakožto dodavatele NTT DoCoMo. Ke konci roku 2000 měla NTT DoCoMo dvacet milionů účastníků i-Mode v Japonsku a na jaře roku 2001 zahájila komerční provoz svých mobilních komunikačních služeb 3G. Společnost Alcatel, která hraje významnou roli při vývoji mobilního internetového trhu a zejména při úspěšné realizaci komerčních sítí GPRS v celosvětovém měřítku, právě připravila aktuální nabídku UMTS.

Společnost Alcatel buduje sítě příští generace, dodává integrovaná hlasová a datová řešení typu end-to-end pro stávající a nové operátory, podniky a spotřebitele po celém světě. Společnost zaměstnává 130 000 lidí a její obrat v roce 2000 činil 31 miliard Euro. Společnost Alcatel působí ve více než 130 zemích.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 12. dubna 2001 - čtvrtek