logo itpoint.cz

Společnosti Aliatel a asp1000 včera oznámily uzavření smluvní spolupráce při poskytování aplikačních služeb ASP pro malé a střední firmy

Obě společnosti se shodují v názoru na velký potenciál trhu aplikačních služeb, zejména pro malé a střední podniky ...

asp1000 poskytuje aplikační služby zaměřené na obchod, marketing, péči o zákazníky a týmovou práci. Jsou veřejně přístupné na Internetu, bez nutnosti práce programátorů, bez instalace jakéhokoli softwaru i hardwaru - pouze s použitím webového prohlížeče. Pro zaručení kvality a konzistentnosti služeb bylo třeba zajistit spolehlivé technické a komunikační zázemí, na kterém budou tyto služby poskytovány. Společnost asp1000 si jako svého partnera k zajištění aplikační infrastruktury (AIP) zvolila Speedbone od společnosti Aliatel. Obě společnosti se dále zavázaly, že budou spolupracovat při prodejních a marketingových aktivitách.

"Po několika měsících vzájemné spolupráce jsme se přesvědčili, že internetová infrastruktura Speedbone je vysoce spolehlivá. Pro nás - a hlavně pro naše zákazníky - je velmi důležitá záruka dostupnosti a odezvy aplikačních služeb, a proto jsme se rozhodli uzavřít smluvní partnerství se společností Aliatel, která jako jediná takovou záruku poskytuje. Rovněž nám plně vyhovuje škála jejích housingových a hostingových služeb pro kritické aplikace," řekl výkonný ředitel společnosti asp1000 Jan Maxa.

Pavel Mucha, manažer internetových služeb společnosti Aliatel, dodává: "Od samého začátku spuštění internetových služeb Speedbone jsme věděli, že chceme jít cestou poskytování aplikační infrastruktury (AIP). Nechceme se profilovat jako běžný poskytovatel Internetu pro širokou veřejnost, ale chceme být páteří a podporou těm společnostem, které chtějí poskytovat spolehlivé služby podnikovým zákazníkům. asp1000 je právě takovou společností a Speedbone v rámci svých partnerských programů podporuje rozvoj těchto společností i marketingovými prostředky."

Obě společnosti se shodují v názoru na velký potenciál trhu aplikačních služeb, zejména pro malé a střední podniky. Právě jim ASP zpřístupní funkcionality pro automatizovanou obsluhu svých zákazníků, aniž by musely nakupovat rozsáhlé podnikové řídicí systémy. "Do roku 2005 očekáváme v České republice trh ASP služeb pro malé a střední podniky o velikosti 500 mil. Kč," uvedl Pavel Mucha.

 www.asp1000.cz &  www.aliatel.cz

tisková zpráva

Článek ze dne 21. března 2001 - středa