logo itpoint.cz

Společnosti SCI a Sagem oznámily zahájení společného vývoje operačního systému pro inteligentní čipové karty W-OS

W-OS je otevřený operační systém pro inteligentní čipové karty, který umožní zahájení licenčního prodeje těchto karet, čímž dojde k jejich masovějšímu rozšíření. Je odvozen od operačního systému Microsoft Windows for Smart Cards (WfSC) verze 2.0.

Firmy Smart Card Integrators Inc. (SCI) a Sagem 28.11. 2001 oznámily zahájení spolupráce při vývoji operačního systému W-OS. Operační systém W-OS je otevřený operační systém pro inteligentní čipové karty. Tento operační systém umožní zahájení licenčního prodeje těchto karet, čímž dojde k jejich masovějšímu rozšíření. Operační systém W-OS je odvozený od operačního systému Microsoft Windows for Smart Cards (WfSC) verze 2.0.

Vývoj operačního systému W-OS je pro obě společnosti vyvrcholením jejich zkušeností. Společnost Sagem zde uplatní své letité zkušenosti v oblasti technologií GSM a zabezpečovacích technologií a firma SCI pak uplatní svoje dlouholeté zkušenosti s vývojem tzv. elektronické peněženky. Obě firmy se spojily, aby vytvořily operační systém pro globální použití. Podporu systému a jeho další vývoj budou zajišťovat obě společnosti dohromady.

François Nouaille, vedoucí Oddělení integrovaných systémů u společnosti Microsoft France, poznamenal : "Společnost Microsoft vítá a podporuje tuto iniciativu, která staví na naší technologii Microsoft Windows for Smart Cards verze 2.0. Tento nový operační systému bude novým standardem pro inteligentní čipové karty na celém světě." "Dalšími zákazníky, kteří získají přístup ke skvělým službám, jež nabídne systém W-OS, budou GSM mobilní operátoři. Po vybavení svých telefonů uživatelskými identifikačními čipy (Subscriber Identity Module) jim tento systém W-OS, díky naší otevřené licenční politice, nabídne jednotnou platformu pro všechny aplikace SIM, kterou mobilní operátoři hledají již dlouhou dobu," řekl ředitel divize Bezpečné obchodování u společnosti Sagem.

Prezident společnosti SCI François Allal k tomu poznamenal : "Naše společnost byla jednou z prvních, která zakoupila licence na software Windows for Smart Cards verze 1.1 a 1.2. pro inteligentní čipové karty. Tento software jsme použili pro náš projekt elektronické peněženky. Díky tomu můžeme poskytovat takové služby jako NavyCash a MarineCash. Proto pro nás vývoj nového operačního systému na bázi technologie WfSC verze 2.0 představuje další logický krok. Cítíme se poctěni nabídkou společnosti Sagem na společné poskytování licencí na operační systém W-OS na celém světě. Navíc je licenční politika inovativní a finančně dostupná. Všichni výrobci inteligentních čipových karet a vývojáři získají snadný přístup k těmto technologiím. Díky tomu budou schopni lépe uspokojovat potřeby svých zákazníků. Tento nový operační systém W-OS představuje dlouho očekávanou pobídku pro masové rozšíření inteligentních čipových karet."

Systém W-OS byl vybrán firmou JPMorgan Chase jako základní systém pro podporu obchodních a vládních aplikací inteligentních čipových karet. Společnosti SCI a Sagem usilují o to, aby se operační systém W-OS stal vysoce zabezpečeným spolehlivým a výkonným operačním systémem pro inteligentní čipové karty. Operační systém W-OS také splňuje standardy platformy Open Platform, které byly vytvořeny organizací pro inteligentní čipové karty, jež nese název GlobalPlatform. Tím se operační systém W-OS stal druhým systémem po platformě Java, který není závislý na volbě hardware. V další fázi vývoje operačního systému W-OS se obě firmy zaměří na zvýšení bezpečnosti, na integraci technologie PKCS#11, na kompatibilitu s technologiemi EMV a OP a na zahrnutí certifikace FIPS 140-2 úrovně.

Společnosti SCI a Sagem nyní uzavírají licenční smlouvy na svůj operační systém W-OS s předními společnostmi v oblasti inteligentních čipových karet, včetně firem Datacard a Incardare. Operační systém W-OS se již dnes používá v čipech ATMEL, které zajišťují bezpečnost karet. Bob Beer, viceprezident pro obchodní rozvoj u firmy Datacard Group, k tomu řekl : "Společnost Datacard podporuje otevřené standardy, založené na operačních systémech, které nezávisí na druhu použitých karet. Těšíme se na to, až budeme podporovat platformu W-OS a vítáme tuto technologii mezi další standardy Aptura, JACOP a MULTOS."

Vedoucí pro strategické zákazníky u firmy Incard, Marco Mauro, k tomu řekl : "V souladu s naší firemní politikou naše společnost podporuje otevřené standardy. Spolu s technologií Java bude operační systém W-OS představovat na trhu s inteligentními čipovými kartami správnou odpověď na vzrůstající poptávku po operačních systémech nezávislých na jedné platformě."

O společnosti SCI

Smart Card Integrators Inc. je přední severoamerická společnost v oblasti inteligentních čipových karet, která vyvíjí a prodává systémy a software pro inteligentní čipové karty. Společnost má velké zkušenosti s poskytováním kompletních koncových řešení pro inteligentní čipové karty a pro bezhotovostní placení. Firma SCI se stala jednou z nejrychleji rostoucích společností v oblasti inteligentních čipových karet v Severní Americe. Více informací najdete na serveru http://www.sci-s.com

O společnosti Sagem

Skupina SAGEM je globální firmou poskytující vysoce náročné technologické služby. Firma je druhou největší telekomunikační skupinou ve Francii a třetí největší evropskou firmou v elektronice pro zabezpečení a ochranu. Společnost SAGEM působí ve více než 20 zemích světa. Více informací najdete na serveru http://www.sagem.com

Článek ze dne 29. listopadu 2001 - čtvrtek