logo itpoint.cz

Společnosti Siemens a Materna nabízejí nové řešení pro služby multimediálních zpráv

Prostřednictvím mobilních telefonů lze nyní v sítích GPRS a UMTS zasílat barevné obrázky, videoklipy a hudbu. Společnost Siemens spolupracuje v této oblasti s dortmundskou firmou Materna GmbH, která je přední společností poskytující služby krátkých textových zpráv.

Skupina Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) rozšířila portfolio svých mobilních datových služeb o možnost zasílání multimediálních zpráv. Prostřednictvím mobilních telefonů lze nyní v sítích GPRS a UMTS zasílat barevné obrázky, videoklipy a hudbu. Společnost Siemens spolupracuje v této oblasti s dortmundskou firmou Materna GmbH, která je přední společností poskytující služby krátkých textových zpráv. Siemens použije její platformu pro zpracování multimediálních zpráv jako základ pro aplikace ve specifických zákaznických projektech. Mobilním operátorům, poskytovatelům internetových a aplikačních služeb tak nabídne ucelené řešení z jediného zdroje, aby se co nejdříve mohli zapojit do vysoce atraktivního trhu multimediálních zpráv.

"Z celosvětového hlediska jsou multimediální zprávy právě tou aplikací, která bude těžit z úspěchu krátkých textových zpráv a posune používání mobilních datových služeb do sítí 2,5-té a třetí generace," uvedl Thorsten Heins, prezident pro řešení v rámci skupiny Information and Communication Mobile. "Nové řešení pro zasílání zpráv, které nabízíme ve spolupráci s firmou Materna, zahrnuje kromě produktů i poradenské a individuální služby a jejich hladké začlenění do mobilních sítí."

"Materna se za posledních pár let stala předním světovým poskytovatelem SMS služeb. Krátké zprávy se nyní mění v multimediální", dodal generální ředitel Materny Helmut van de Meulen. "Jsme přesvědčeni, že díky spolupráci se Siemens IC Mobile získáme vedoucí postavení i v oblasti platforem a aplikací."

Ochranu veškerých stávajících investic zajistí inovativní architektura řešení multimediálních zpráv a její schopnost integrovat jakékoli existující SMS centrum. Při vývoji produktu hrály rozhodující roli znalosti společnosti Materna v oblasti SMS služeb s přidanou hodnotou a její zkušenost s provozem SMS center. Kompatibilita řešení se standardem 3GPP MMS (Multimedia Messaging Service) nabízí síťovým operátorům jistotu, že jejich nabídka multimediálních zpráv bude fungovat ve všech sítích a že ji lze snadno integrovat v sítích třetí generace.

Toto vysoce rozšiřitelné řešení umožní brzký vstup na trh při zachování nízkých investic. Jeho použití bude se vzrůstajícím počtem účastníků nadále narůstat, a to dokonce i ve větších sítích. Vzhledem k tomu, že toto řešení podporuje různé modely účtování pro uživatele předplacených a tarifních služeb, mohou si poskytovatelé služeb libovolně vytvářet vlastní modely pro zpracování multimediálních zpráv. Zde mohou operátoři i poskytovatelé využít rozsáhlých zkušeností firmy Siemens s platbami za mobilní služby.

Současná spolupráce firem Siemens a Materna popohání vývoj mobilních datových služeb kupředu. V rámci těchto aktivit spolu obě firmy pracují například na fórech a ve standardizačních výborech jako MMS/3GPP, WAP Forum, pracovní skupina UMTS a konsorcium ASP.

Materna patří mezi přední německé prodejce informačních a komunikačních služeb. Celosvětově zaměstnává 1 400 lidí a za rok 2000 ohlásila zisk ve výši 178 mil. eur (349 mil. marek). Ústředí firmy je v Dortmundu, ale společnost má své pobočky po celém Německu, ve Francii, Rakousku, Belgii, Velké Británii, České republice a Hongkongu. Divize informačních služeb se zabývá implementací řešení pro elektronický obchod na internetu. Mezi internetová řešení, tzv. ”e3-solutions”, patří e-Business, e-Customer Relationship Management a e-Management. Divize komunikačních služeb nabízí výrobky a řešení pro jednotky Mobile Solutions a Unified Messaging, včetně mobilních služeb s přidanou hodnotou založených na technologii WAP a služeb SMS, které se prodávají pod značkou Anny Way.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 27. listopadu 2001 - úterý